برنا: در خبری مدعی شد ” برخی از فوتبالیست های به نام کشور، شهروند آمریکایی هستند. خبر مختصر بود و مفید؛ وحید طالب لو دروازه بان جوان استقلال برای کسب مجوز اقامت خود راهی کشور آمریکا شد. او آخرین بازیکن از نسل جدید فوتبالیست هاست که تلاش می کند شهروند آمریکا شود.”

با توجه به فاصله طبقاتی روزافزون بخصوص در بین طرفداران این رشته ورزشی ، اهالی فوتبال ترجیح میدهند درآمدهای خود چندان در منظر مردم نمایش ندهند و از این جهت فشار کمتری را در قبال قوتبال ضعیف شده ایرانی متحمل شوند.

علی دایی، پیروانی و قعله نوعی شهروند آمریکا هستند؟+تصاویر

پیروانی اولین فوتبالیست بود

اقامت خانواده در آمریکا؛ این فکر برای اولین بار در جمع ورزشی ها به ذهن افشین پیروانی خطور کرد تا برای گرفتن گرین کارت آمریکا اقدام کند. حضور در جام جهانی ۹۸ فرانسه با آن نسل طلایی فوتبال ایران هم بهانه ای شد برای اینکه بیشتر ملی پوشان آن زمان شهروند آمریکا شوند و سالی چند بار به این کشور سفر کنند.

علی دایی، پیروانی و قعله نوعی شهروند آمریکا هستند؟+تصاویر

البته پیروانی مدعی است که از طریق فوتبال گرین کارتش را نگرفته و به قول خودش اولین فوتبالیستی است که توانسته شهروند آمریکا شود. کاپیتان و سرمربی اسبق پرسپولیس در این خصوص می گوید: من از ارتباط های ورزشی استفاده نکردم و به دلیل اینکه همسرم در آنجا تحصیل می کرد توانستم گرین کارت بگیرم. زمانی که جام جهانی رفتیم من گرین کارت داشتم. تقریبا ۱۵ سالی می شود.بعد از آن بود که بقیه فوتبالیست ها برای شهروند شدن در آمریکا اقدام کردند.

نوبت به دایی رسید

بعد از پیروانی نوبت به فوتبالیست های دیگر رسید تا شهروند آمریکا شوند. سرشناس ترین آنها علی دایی بود. سرمربی فصل گذشته پرسپولیس از سال های دور کارهای مربوط به اقامت خود در آمریکا را انجام داد و هم اکنون شهروند این کشور به حساب می آید.

علی دایی، پیروانی و قعله نوعی شهروند آمریکا هستند؟+تصاویر

۳۰ ورزشکاری که به ینگه دنیا رفتند

در حال حاضر شاید بالغ بر ۳۰ ورزشکار که اکثر قریب به اتفاق آنها فوتبالیست هستند اقامت کشور آمریکا را دارند. در میان این اسامی نام هایی چون قلعه نویی، دایی، پیروانی، کاظمی ، عابدزاده ، و … مشاهده می شوند. البته در میان همه آنها استثناهایی به نام محمد خاکپور و اصغر شرفی نیز دیده می شود. خانواده این دو در آمریکا اقامت دارند و آنها هر از چندگاهی برای انجام فعالیت های شخصی و ورزشی به ایران سفر می کنند.


طبقه بندی: ورزشی،

تاریخ : جمعه 1390/04/31 | ساعت 08 و 05 دقیقه و 40 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

  • تعبیر خواب
  • رفتن
  • کارت شارژ همراه اول
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic