روغن ماهی درمان کننده سرطان خون گروهی از پژوهشگران دانشگاه ایالت پنسلوانیای آمریکا گفتند که می توان از روغن ماهی برای درمان سرطان خون استفاده کرد.به نقل از روزنامه دیلی میل انگلیس، این پژوهشگران تصریح کردند: امکان استفاده از روغن زیتون برای درمان سرطان خون وجود دارد.
 پژوهشگران از طریق مجموعه آزمایش ها و تحقیقات خود روی تعدادی از موشهای مبتلا به سلولهای سرطانی با استفاده از روغن زیتون به این نتیجه رسیدند.

این پژوهشگران برای از بین بردن سلولهای بنیادین مسبب بروز سرطان خون در این موشها از روغن زیتون استفاده کردند.

ساندیپ پراپهو، استاد ایمونولوژی مولکولی و سم شناسی دانشگاه ایالت پنسلوانیا گفت: روغن ماهی اسیدهای چرب امگا ۳ دارد که این اسیدها فواید زیادی برای محافظت از سلامت قلب و عروق خونی دارند.

وی افزود: این اسیدها همچنین قادرند که سلولهای سرطانی بافتهای موش‌ها را از بین ببرند.

روبرت پولسون از محققان شرکت کننده در این پژوهش گفت: داروهای موجود در بازار نمی تواند سلولهای سرطان خون را از بین ببرد و این سلول‌ها، سلوهای بنیادین سرطان زا هستند و از بین بردن آن برای درمان سرطان خون ضروری است.

در بیماری سرطان خون مغز استخوان به طور غیر عادی مقدار بسیار زیادی سلول خونی تولید می‌کند.

این سلول‌ها با سلول‌های خون نرمال و عادی متفاوت هستند و درست عمل نمی‌کنند و در نتیجه، تولید سلول‌های سفید خون طبیعی را متوقف کرده و توانایی فرد را در مقابله با بیماری‌ها از بین می‌برند.سلول‌های سرطان خون همچنین بر تولید سایر انواع سلول‌های خونی که توسط مغز استخوان ساخته می‌شود؛ از جمله گلبولهای قرمز خون که اکسیژن را به بافت‌های بدن می‌رسانند و پلاکت‌های خونی که از لخته شدن خون جلوگیری می‌کنند، اثر می‌گذارند.
طبقه بندی: پزشکی،

تاریخ : یکشنبه 1390/10/25 | ساعت 12 و 31 دقیقه و 11 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


کد آهنگ پیشواز ایرانسل آلبوم دوباره مسعود امامی

♪      خودم می دونم        ۳۳۱۳۴۲۳

♪      شمال                  ۳۳۱۳۴۳۲

♪      رسیدی                 ۳۳۱۳۴۳۱

♪      به هیچ کی نگفتم      ۳۳۱۳۴۲۴

♪      نمی دونن               ۳۳۱۳۴۲۷

♪      خدا شاهده              ۳۳۱۳۴۲۶

♪      وسواس                ۳۳۱۳۴۲۹

♪      دیگران                ۳۳۱۳۴۲۲

♪      همیشه یکی هست     ۳۳۱۳۴۲۸

♪      اگه بدونی              ۳۳۱۳۴۳۰

♪      ادامه                   ۳۳۱۳۴۲۵
طبقه بندی: کد پیشواز،

تاریخ : یکشنبه 1390/10/25 | ساعت 12 و 30 دقیقه و 43 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


آلبوم جنجالی علی لهراسبی با نام تصمیم منتشر شد

پس از اتفاقات و حاشیه‌های رنگارنگی که از دو ماه پیش حول و حوش آلبوم جدید علی لهراسبی «تصمیم» بوجود آمد، این‌البوم صبح دیروز در تیرا‍ژی گسترده در تهران و شهرستان منتشر شد. نکته جالب توجه در روز انتشار این آلبوم این بود که پوستر‌های تبلیغاتی این آلبوم یک روز قبل از انتشار آن در مناطق مختلف تهران به دلایل نامعلوم جمع آوری شد. از دیگر نکات جالب این آلبوم نیز این است که در شناسنامه «تصمیم» در مقابل نام آهنگساز برخی ملودی‌ها، خط چین گذاشته شده تا شایعاتی که درباره حضور «شادمهر» در این آلبوم به عنوان آهنگساز بوجود آمده، بیشتر و بیشتر به واقعیت نزدیک شود. 

آلبوم جنجالی علی لهراسبی با نام تصمیم منتشر شد

  • خط چین‌های مشکوک

آلبوم لهراسبی با ۱۲ قطعه و با حضور هنرمندانی چون محمد ناهیدی، شهاب اکبری، محسن یگانه، بابک مافی مهران خالصی، محمد کاظمی و…. تهیه و تولید شده و موسسه «نهاله رودکی» نیز صاحب امتیاز آلبوم است. 
نکته جالی این آلبوم این است که در برابر نام آهنگساز قطعات «چشمامو می‌بندم»، «تصمیم» و «رویا» خط تیره گذاشته شده و هیچ نامی درج نشده است. گفته می‌شود این قطعات را شادمهر عقیلی ساخته و همین شایعه باعث شده بود انتشار این آلبوم در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. 

تهیه کننده آلبوم درباره همه این حرف و حدیث‌ها گفت: «خیلی سعی کردیم که آلبوم در‌‌ همان تاریخ اعلام شده در بازار موسیقی کشور منتشر شود که خوشبختانه بالاخره موفق شدیم در‌‌ همان تاریخ اعلام شده آلبوم را به بازار تزریق کنیم. درباره این حرف و حدیث‌ها هم از خود آقای لهراسبی صحبت کنید!». 

  • چه کسی پوستر‌ها را برد؟

 برخی رسانه‌ها صبح دیروز گزارش داد یک روز قبل از انتشار آلبوم «تصمیم» با صدای علی لهراسبی، همه پوستر‌های تبلیغاتی این آلبوم از سطح شهر تهران جمع آوری شدند. پیگیری‌های خبرنگار ما درباره علل و دلایل این اتفاق به نتیجه‌ای نرسید ولی به نظر می‌رسد همکاری لهراسبی با شادمهر عقیلی در این آلبوم باعث بوجود آمدن برخی حساسیت‌ها درباره «تصمیم» شده است و بروز این اتفاقات بی‌ربط به این همکاری جنجالی نیست. 

 تهیه کننده آلبوم در این باره نیز به «موسیقی ما» گفت: «خبرهایی در مورد جمع آوری پوستر‌ها در منطقه «فرجام» تهران به گوش ما هم رسیده که هنوز با توجه به عدم قطعیت آن نمی‌توانم در این مورد اظهار نظر کنم. اجازه بدهید بعدا در این باره صحبت کنیم.».
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : یکشنبه 1390/10/25 | ساعت 12 و 30 دقیقه و 14 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


شیر مادر به عنوان گرانبهاترین هدیۀ مادر به کودک است که مانند انتقال  گنجینۀ مهر و عاطفه ، صفا و صمیمیت از مادر به فرزند در روزهای آغازین زندگی است.پژوهشها نشان می دهد کودکانی که مدت ۲ سال از شیر مادر تغذیه کنند کمتر به بیماریهای عفونی مانند عفونتهای تنفسی ، ذات الریه ، سرماخوردگی و التهاب گوش میانی مبتلا می شوند.

مزایای شیر مادر

۱ـ بروز کمتر بیماریهای مانند آسم، آلرژی ، قلبی ـ عروقی ، استخوانی ، چاقی ، دیابت ، راشی تیسم ، سیستم ایمنی ، کم خونی ، اسهال ، عفونتهای مختلف گوارشی ، تنفسی ، گوش ، انگلی ، روحی ـ روانی، برفک و پوسیدگی دندان.

۲ـ شیر مادر به تنهایی قادر است از لحظۀ تولد تا ۶ ماهگی ، و از آن پس همراه با مکملهای غذایی تمام نیازهای ضروری برای رشد و نمو را از نظر پروتئین ، قند، چربی ، ویتامین و املاح فراهم سازد. تغذیۀ کودک با شیر مادر کمتر از این مدت ، ۲ تا ۴ برابر خطرابتلا به بیماریها را افزایش می دهد.

۳ـ آغوز ( کلستروم یا ماک ) یعنی همان شیر در روزهای اول تولد نوزاد ، افزون بر این که بسیار پر انرژی است به عنوان بهترین واکسن برای حفاظت بر علیه عفونتهای متعدد است و می تواند انواع باکتریها و ویروسها را کشته و محیط بدن را از بروز عفونتهای مختلف واکسینه کند.

۴٫ شیر مادر دارای چربی و پروتئین بهتر است و راحت هضم می شود و اختلالات گوارشی از جمله استفراغ و اسهال و حساسیت به پروتئین نمی دهد و دارای سدیم، پتاسیم ، کلسیم ، آهن ، مس و دمای مناسب و بهتری است. همچنین ایمونوگلبولین و ماکروفاژهای دفاعی با شیر مادر بیشتر ایجاد می شود.

۵٫به دلیل اسیدیته بیشتر و لاکتوفرین فراوان تر در شیر مادر ، جذب آهن شیر مادر بهتر است و حتی نیاز به قطرۀ آهن تا شروع تغذیۀ کمکی نیست.

۶٫شیر مادر به علت دارا بودن آراشیدونیک اسید و اسید چرب امگا ۳ نقش مهمی در رشد و نمو سلولهای مغز دارد و ضریب هوشی کودک را افزایش می دهد و تأثیرات مثبت دراز مدتی بر روی رشد سلولهای مغزی و تکامل عقل و هوش کودک دارد.

۷٫ رابطۀ عاطفی و فیزیکی میان مادر و کودک هنگام شیر دادن هم یکی دیگر از عوامل رشد مغزی است.

۸٫ به دلیل رابطۀ روانی ـ روحی و عاطفی که هنگام شیر دادن بین مادر و فرزند به وجود می آید، و همچنین هزینۀ ارزانتر و فواید سودمندتر شیر مادر، بهتر است همۀ کودکان از شیر مادر استفاده کنند.

۹٫ مادرانی که به فرزندانشان شیر می دهند احتمال بروز سرطان های پستان و تخمدان و دهانۀ رحم و کم خونی و حاملگیهای زودرس و اختلالات عادت ماهانه و رحمی در آنها بسیار کمتر از مادرانی است که به کودکانشان شیر نمی دهند.

در چه مواردی مادرنباید به کودک خود شیر بدهد؟

۱٫ هنگام شیمی درمانی سرطان ، استفاده از مواد رادیواکتیو، لیتیوم ، متی مازول ، بروموکریپتین و ترکیبات طلا.

۲٫ وجود بیماریهایی چون سل فعال ، سیفیلیس، ایدز، تبخال ، آبسۀ دو طرف پستان ، مالاریا ، خونریزی فعال ، اکلامپسی یا مسمومیت حاملگی ، عفونت خون ، اختلال عصبی شدید در مادر.

موادی که مادر شیرده نباید از آن ها استفاده کند

سیگار ، مشروبات الکلی ، مواد مخدر ، کلرامفنیکل ، تتراسایکلین، مترونیدازول ، املاح طلا، مپریدین.

نکات اساسی که باید مورد توجه مادران شیرده قرارگیرد

ـ استعمال دخانیات و قرص های ضد بارداری هر دو قادرند بر کیفیت و کمیت شیر مادر اثرات منفی بگذارند، پس باید از آنها پرهیز کرد.
ـ فواصل شیر دادن به کودک را بیشتر کنید تا هم ذخیرۀ شیر در پستان در حد کافی باشد و هم شیر مصرفی کودک بهتر هضم شود. البته در روزهای اول تولد در هر ۳ ـ ۲ ساعت به کودک شیر بدهید.
ـ از پستانک یا بطری برای دادن مایعات یا آب میوه یا شیر استفاده نکنید زیرا این عمل سبب می شود که کودک کمتر پستان را بمکد و شیر کمتری تولید شود.
بهتر است بلافاصله پس از تولد، به کودک شیر مادر نوشانده شود.
ـ در مواردی که کودک دچار اسهال شده است نباید شیر دادن از پستان مادر قطع شود بلکه به همراه شیر مادر، باید از محلول ORS نیز استفاده کرد و تعداد دفعات شیر دادن را نیز افزایش داد.
طبقه بندی: پزشکی،

تاریخ : یکشنبه 1390/10/25 | ساعت 12 و 29 دقیقه و 48 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


پزشکان نیویورک ماری تقریبا دو متری را از شکم یک زن آمریکایی بیرون کشیدند!!این زن که “باتریشا” نام دارد پس از خوردن ماهی خام و بزرگی در یکی از رستورانهای ژاپنی درد شدیدی از ناحیه شکم احساس می کرد.
این زن ۳۶ ساله فورا به بیمارستانی در نیویورک منتقل شد. به گفته پزشکان وی در حین معاینه به طور مستمر حالت استفراغ داشت. به گزارش روزنامه البیان امارات، پزشکان پس از معاینه، متوجه تحرکت موجود زنده ای در درون شکم وی شدند و پس از آنکه شکم وی را شکافتند ماری به رنگ سیاه و سفید پیدا کردند که طول ان تقریبا دو متر بود!
این روزنامه در ادامه گزارش خود افزود: پزشکان و پرستاران با مشاهده این مار وحشت زده شدند و باتریشا نیز اکنون درحالت بهبودی به سر می برد.
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : یکشنبه 1390/10/25 | ساعت 12 و 29 دقیقه و 23 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


سرمای زمستان رطوبت پوست را از بین برده و موجب مرگ سلول‌های پوست شده که در نتیجه آن آب موجود در پوست کم شده و پوست خشک‌تر می‌شود. اگرچه قرار گرفتن در برابر هوای گرم درون آپارتمان و محیط‌های سربسته به پوست کمک می‌کند ولی در این زمان پوست بخش اعظمی از روغن طبیعی خود را از دست می‌دهد. افرادی که دچار بیماری‌های اگزما، پسوریازیس، روزاسه و شوره سر هستند در زمستان با مشکلات بیشتری روبه‌رو خواهند بود. به گزارش تهران۹۸ به نقل به نقل از روزنامه ایران بنابراین استراتژی حفاظت از پوست در زمستان برای آنان ضروری‌تر خواهد بود.

افراد مبتلا به اگزما باید پوشش و لباس‌های خود را نیز مورد توجه قرار دهند. آنان نباید لباس‌های پشمی و یا لباس‌هایی که از پارچه‌های سنگین مصنوعی تولید شده است را به صورت مستقیم روی پوست خود به‌کار ببرند زیرا این لباس‌ها اصطکاک بیشتری را روی پوست موجب می‌شوند.

پوشاندن پوست با یک لایه پنبه باعث حفاظت پوست در برابر باد، سرما و اصطکاک لباس‌های زمستانی می‌شود.

در عارضه پسوریازیس سلول‌های پوستی به علت تولید بیشتر به صورت تکه‌های فلس‌دار و یا پلاک دچار مشکل شده‌اند. در این زمان کوچک‌ترین ترک در پوست فرد را با مشکلات بیشتری مواجه می‌کند و پوست برای حفظ رطوبت دچار اشکال است. به افراد مبتلا به این بیماری برای حفظ رطوبت پوست استفاده از یک مرطوب‌کننده توصیه می‌شود.

متخصصان به افراد مسن توصیه می‌کنند در زمستان بیشتر از یک بار در هفته حمام نکنند و از صابون برای شست‌وشوی مناطقی که در معرض عرق است، استفاده کنند.

افراد مبتلا به پسوریازیس باید کمتر در معرض عفونت استرپی گلو قرار گیرند، زیرا این عفونت بیماری پسوریازیس را تشدید می‌کند.

یکی دیگر از بیماری‌هایی که در فصل سرما تشدید می‌شود شوره شدید یا درماتیت شوره‌دار است.
متخصصان استفاده از مرطوب‌کننده ناخن را در این فصل توصیه می‌کنند. آنها همچنین تأکید می‌کنند که در طول فصل زمستان افراد تعطیلات خود را در مناطقی که آب و هوای گرم‌تری دارند، بگذرانند.
طبقه بندی: پزشکی،

تاریخ : یکشنبه 1390/10/25 | ساعت 12 و 28 دقیقه و 48 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


این خواننده و آهنگساز، هنوز نامی برای آلبوم تازه‌اش که بر ترانه‌های روزبه بمانی استوار شده، انتخاب نکرده. این آلبوم مراحل پایانی ضبط و تنظیم را پشت سر می‌گذارد. احسان خواجه‌امیری(آهنگساز و خواننده) که پیش از این برای اولین بار در تیتراژ سریال «نابرده‌رنج» با روزبه‌ بمانی همکاری داشت، تمام ترانه‌های آلبوم تازه‌اش را به ترانه‌های این ترانه‌سرا اختصاص داده است. 

وی ضمن اعلام این خبر، درمورد وضعیت آلبوم تازه‌اش گفت: کار ضبط قطعات تقریبا تمام شده و همچنان مشغول کارهای نهایی این آلبوم هستیم که به احتمال زیاد ۱۰ قطعه را شامل می‌شود. 

خواجه‌امیری که در این آلبوم با علیرضا افکاری به عنوان آهنگساز همکاری دارد، ادامه داد: هنوز نامی برای این آلبوم انتخاب نکرده‌ام، اما به محض نهایی شدن کارها، آلبوم را نامگذاری کرده و جهت اخذ مجوز به سازمان خواهم فرستاد. 

وی که این آلبوم را یک آلبوم متفاوت عنوان کرده، خود نیز برای برخی از قطعات آلبوم تازه‌اش آهنگ‌سازی کرده است. 

به گزارش تهران۹۸ به نقل از ایلنا،لازم به ذکر است که خواجه‌امیری در تیتراژ سریال «نابرده رنج»؛ که در تابستان گذشته به کارگردانی علیرضا بذرافشان، در ۴۰ قسمت روی آنتن رفت؛ نیز با علیرضا افکاری به عنوان آهنگساز و روزبه‌بمانی همکاری داشته و این‌بار سعی دارد تجربه‌ی موفق خود از این همکاری را در آلبوم تازه‌اش تکرار کند.
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : یکشنبه 1390/10/25 | ساعت 12 و 28 دقیقه و 14 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات
اختصاصی پرشین وی:تصاویر زیرنتایج قحطی ،گرسنگی و جنگ است که سومالی دچار آن شده است

تصاویری که مو به تن شما سیخ می شود ( 13 + )

تصاویری که مو به تن شما سیخ می شود ( 13 + )

تصاویری که مو به تن شما سیخ می شود ( 13 + )

تصاویری که مو به تن شما سیخ می شود ( 13 + )

تصاویری که مو به تن شما سیخ می شود ( 13 + )

تصاویری که مو به تن شما سیخ می شود ( 13 + )

تصاویری که مو به تن شما سیخ می شود ( 13 + )

تصاویری که مو به تن شما سیخ می شود ( 13 + )

تصاویری که مو به تن شما سیخ می شود ( 13 + )
طبقه بندی: تصاویر،

تاریخ : پنجشنبه 1390/10/22 | ساعت 13 و 17 دقیقه و 03 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات
یاهو / کودکی انگلیسی که به نوعی نادرازیک بیماری خاص مبتلامی باشددریک چشم به هم زدن کیک مراسم عروسی دوستان والدینش راکه برای 100 نفرتدارک دیده شده بودراخورد.این کودک به نوعی بیماری مبتلاست که درآن شخص بیماربه گونه عجیب وغیرقابل کنترل مایل به خوردن خوردنی هاست.به همین علت والدین این کودک تمام اماکنی که دران غذانگه داری میشودراباقفل بسته وغیرقابل دسترسی نگه می دارندامااین طفل همواره درپی یافتن راه هائی برای دسترسی به غذاست.مادرایم کودک می گوید:درجشم عروسی لحظه ای ازاوغافل شده واوخودش رابه اتاقی که کیک دران قرارداشته رسانده ومشغول خوردن شده است؛ انهازمانی به خودامده اندکه اوبه طبقه اخرکیک رسیده بوده ودیگرکارازکارگذشته بوده است.

این پسردریک چشم به هم زدن کیک صدنفره عروسی راخورد/عکس

این پسردریک چشم به هم زدن کیک صدنفره عروسی راخورد/عکس
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : پنجشنبه 1390/10/22 | ساعت 13 و 16 دقیقه و 20 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

علم بهتر است یا کمپرسی؟! (عکس)


علم بهتر است یا کمپرسی؟! (عکس)
طبقه بندی: تصاویر،

تاریخ : پنجشنبه 1390/10/22 | ساعت 13 و 15 دقیقه و 53 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

آیا میدانید: که بلندترین بادگیر جهان در یزد به ارتفاع ۳۴ متر قرار دارد.

آیا میدانید: طولانی ترین پرواز ثبت شده از مرغ  ۱۳ ثانیه است ؟

آیا میدانید: شایع ترین آیتم فراموش شده برای مسافران مسواک است !؟

آیا میدانید: آمریکایی ها روزانه ۴۴ میلیون روزنامه دور میریزند ؟

آیا میدانید: که یک نوع پشه وجود دارد که در ثانیه هزار بار بال میزند.

آیا میدانید: که چشم انسان معادل یک دوربین ۱۳۵ مگا پیکسل عمل می کند.

آیا میدانید: ماه کامل ،  ۹مرتبه درخشانتر و پرنورتر از ماه نیمه است.

آیا میدانید: بازی تنیس در اصل فقط با دست خالی بود .

آیا میدانید: برنج غذای اصلی برای ۵۰ ٪ مردمان جهان است .

آیا میدانید: باد به تنهایی هیچ صدایی ندارد مگر اینگه به شیئی برخورد کند .

آیا میدانید:  مدونا و مایکل جکسون، هر دو در سال ۱۹۵۸ متولد شدند .

آیا میدانید:  فلامینگو می تواند زانوی خود را به عقب خم کند .

آیا میدانید:  عقرب زیر نور اشعه ماواری بنفش میدرخشد .

آیا میدانید: دو کشور چین و آمریکا بیشترین تولید کننده سیـر در دنیا را دارند .

آیا میدانید:  ماه اوت، دارای بالاترین درصد از ولادت هاست .

آیا میدانید:  طول عمر سنجاب ۹ سال است .

آیا میدانید:  به ازای هر انسان ۲۰۰ میلیون حشره وجود دارد .

آیا میدانید:  توپ گلف به طور متوسط ​​تا ۳۳۶ فرورفتگی دارد .

آیا میدانید:  جنگل انبوه آمازون به تولید نیمی از اکسیژن جهان کمک میکند .

آیا میدانید:  قایق برای اولین بار در مصر ساخته شد .

آیا میدانید:  ۹۶ ٪ از شمع های فروخته شده توسط زنان خریداری شده .

 

آیا میدانید:  یک خرس ۴۲ دندان دارد .

آیا میدانید:  که ۹۰ ٪ از کوه یخ در زیر آب قرار می گیرد .

آیا میدانید:  ۷۰% از اسباب بازی های جهان در چین تولید میشود .

آیا میدانید:  فرغون در چین اختراع شد .

آیا میدانید:  نامگذاری طوفان ها و طوفان های گرمسیری به طور رسمی در سال ۱۹۵۳ آغاز شد

آیا میدانید:  زرافه می تواند گوش خود را با زبان ۲۱  اینچی خود را تمیز کند .

آیا میدانید:  پای شما دارای ۲۶ استخوان است .

آیا میدانید:  مغز انسان به طور متوسط ​​حاوی حدود ۷۸ ٪ آب است .

آیا میدانید:  مغز شما بین ۲۰ تا ۲۵ ٪ از اکسیژن برای نفس کشیدن استفاده می کند .

آیا میدانید:  گربه های  سفید با چشمان آبی معمولا ناشنوا هستند .

آیا میدانید:  یک فرد به طور متوسط ​​۲۵ سال  زندگی را صرف خواب خواهد کرد .

آیا میدانید:  شایع ترین بیماریهای روانی عبارتند از اضطراب و افسردگی

آیا میدانید:  ۴۲ ٪ از زنان و ۲۵ ٪ مردان  به دست خود را پس از استفاده از توالت عمومی نمیشویند

آیا میدانید:  سگ های کوچک معمولا بیشتر از نژاد های بزرگتر زندگی میکنند .

آیا میدانید:  گربه های خانگی بوی مرکبات را دوست ندارند .

آیا میدانید:  ۸ ٪ از مردم دارای دنده های اضافی هستند .

آیا میدانید: مردمک اختاپوس مستطیل شکل است.
طبقه بندی: دانستنی ها،

تاریخ : پنجشنبه 1390/10/22 | ساعت 13 و 14 دقیقه و 07 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

اس ام اس شب امتحان ترم دانشگاه


حالا  وقت برای درس خوندن داریم ، کووو تا فردا
زمزمه های  شیطانی شب امتحان !

*

به خدا سوگند اگر سوالاتِ امتحان را در دست راستم و جواب سوالات را در دست چپم قرار دهند باز هم حسش نیست که درس بخونم !

*

بوی شوم امتحان آید همی / یار صفر مهربان آید همی
ما ز تعلیم وتعلم خسته ایم / دل به امید تقلب بسته ایم
مابرای کسب مدرک آمدیم / نی برای درک مطلب آمدیم !

*

الا یا ایها ممتحنون / چرا هستید نگرون؟
بشینید و بخوانید و بدانید / که امتحان فردا هست آسون !

*

ای کسانی که  ازکتاب هایتان به عنوان اشیائی دکوری استفاده کرده اید
اکنون فقط یک معجزه می تواند کارنامه شما را زیر و رو کند !
( ستاد ایجاد رعب و وحشت شب امتحان )

*

تعریف دانشجو :
موجودی است نحیف و لاغر که از تخم مرغ و گوجه تغذیه میکند !
معمولا افسرده است ! و دشمنی عجیبی با کتاب دارد !
مخصوصاً شب امتحان !

*

پیش از آن که با استاد مـَچ شوی /  لحظه ی امتحان دادنت نا گزیر می شود !
آی سرکوفت و ضد حال همیشگی /  ناگهان چقدر زود آخر ترم می شود !

*

فقط سوپ کلم است که حال آدم را بیشتر از امتحان بهم میزند !
آلبرت انیشتین

*

لـذتی که در خوابیدن روی جزوه هست تو خوابیدن روی تختخواب نرم نیست !

چیه ؟ پریدی رو گوشی بیبنی کی اس ام اس داده ؟ این جای درس خوندنته ؟
هنوز که نرفتی !! د برو د . . . دههه !

*

 تقلب چیست !؟
۱ – یک روش غیر اصولی و ناجوانمردانه برای نتیجه گرفتن در امتحان !
۲ – تنها روش اصولی و مبتنی بر عقل برای نتیجه گرفتن در امتحان !

*

تو باهوشی تو ، حافظه خوبی داری ، مطمئنم قبول میشی . . .
پیامک تلقینی ، شاید فرجی شد !!

*

اگر میخواهید در امتحانات موفق شوید :
به نکات زیر توجه کنید !
*

کره خر به جای اینکه راه بیفتی دنبال من بیایی پایین بشین درستو بخون تا موفق بشی !

*

این روزها هیشکی درس نمیخواند !
شما چطور !؟

*

تعریف مراقب :
موجودی ستم کار و ریا پیشه که متاسفانه چشم و گوش و باقی حواس را هم دارد !
سیستمی که نقش دزدگیرمنازل را سر جلسه ایفا میکند !
گالری ضدحال ! موجودی که روی سینه اش نوشته شده : من مراقبم،شما چطور !؟
یک نوع تله موش زنده !

*

” دلم شور می زنه،  هیچی بلد نیستم ، بعیدمی دونم بتونم کل کتاب رو بخونم ، شب ها کابوس امتحانو می بینم و از خواب می پرم و . . . ! ”
از دفتر خاطرات یک دانش آموز / دانشجوی تنبل !
طبقه بندی: اس ام اس،

تاریخ : پنجشنبه 1390/10/22 | ساعت 13 و 13 دقیقه و 39 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


به سلامتی دیوار،نه بخاطربلندیش،واسه اینکه هیچوقت پشت ادموخالی نمیکنه.

به سلامتی دریا،امانه بخاطربزرگیش؛واسه یک رنگیش.

به سلامتی سایه،که هیچوقت ادموتنهانمیذاره

به سلامتی پرچم ایران که سه رنگه،تخم مرغ که دورنگه ورفیق که یه رنگه.

به سلامتی همه ی اونایی که دوستاشون داریم ونمیدونن،دوستمون دارن ونمیدونیم.

به سلامتی زنجیر،نه بخاطراینکه درازه،بلکه بخاطراینکه به هم پیوستست.

به سلامتی خیار،نه بخاطر”خ”ش،بلکه بخاطر”یار”ش.

به سلامتی کرم خاکی،نه بخاطرکرم بودنش،بلکه بخاطرخاکی بودنش.

به سلامتی برف،که هم روش سفیده،هم توش.

به سلامتی گاو،که نمیگه “من”،بلکه میگه”ما”.

به سلامتی سنگ بزرگ دریا،که سنگایه دیگرومیگیره دورش.

به سلامتی اونیکه همیشه راستشومیگه.

به سلامتی سرنوشت که نمیشه اونوازسرنوشت.

به سلامتی…..
طبقه بندی: شعر،

تاریخ : پنجشنبه 1390/10/22 | ساعت 13 و 12 دقیقه و 53 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


تك چرخ با كامیون  www.parsilist.com


طبقه بندی: تصاویر،

تاریخ : پنجشنبه 1390/10/22 | ساعت 13 و 11 دقیقه و 45 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

امید به زندگی بین مردان ایرانی، 68-58 سال و بین زنان ایرانی، 71-61 سال است. این در حالی است که فقط 5 درصد از مردم ایران یعنی 1 میلیون و 844 هزار و 967 مرد و 2 میلیون و 55 هزار و 846 زن، بیشتر از 65 سال سن دارند. سازمان بهداشت جهانی بیشترین مرگ و میر را در میان مردم کشورهای توسعه?یافته بین سنین 77 تا 81 سالگی و در میان مردم کشورهای درحال توسعه بین 35 تا 60 سالگی اعلام کرده است. جالب است بدانید که بیشترین افراد بالای 100 سال که از نظر پزشکی مورد آزمایش‌های مختلفی قرار گرفته‌اند و صحت کهولت سنشان هم به اثبات رسیده است، اهل کشورهای آمریکا و ژاپن هستند. 

فقط می‌توان با یک برنامه‌ریزی صحیح و تغییر در روش زندگی، کیفیت و طول عمر را افزایش داد. می‌پرسید چطور؟ این مطلب را مطالعه كنید تا متوجه شوید.

ازدواج

ازدواج می‌تواند باعث افزایش طول عمر مردان شود. محققان دانشگاه هاروارد می‌گویند احتمال رسیدن به سن 70 سالگی و بیشتر در بین مردان متاهلی که حداقل 20 سال از زندگی مشترکشان می‌گذرد، بسیار بیشتر از مردان مجرد و حتی آنهایی است که از همسرشان جدا شده‌اند. ازدواج، نوعی آرامش روانی برای افراد به دنبال دارد و انزوا و افسردگی را از آنها دور می‌کند.

به همین دلیل، مردان متاهل در مقایسه با مجردها کمتر به ناراحتی‌های عصبی و بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند و در نتیجه امکان افزایش طول عمرشان هم بالا می‌رود، اما ازدواج‌کردن یا نکردن و طلاق‌گرفتن یا نگرفتن، تاثیر چندانی بر طول عمر خانم‌ها ندارد! خانم‌ها معمولا سالم‌تر از آقایان زندگی می‌کنند و به سلامت جسمی و روانی خود هم اهمیت بیشتری می‌دهند و به همین دلیل کمتر در معرض ابتلا به انواع بیماری‌ها و مرگ زودرس می‌گیرند.

تغذیه

اگر می‌خواهید از مرز 80 سالگی بگذرید و تجربه‌های بیشتری در این دنیا داشته باشید، چاره‌ای جز پیروی از یک رژیم‌غذایی مناسب ندارید. بهتر است برای رهایی از ابتلا به چربی و کلسترول خون و در نتیجه بیماری‌های قلبی، فکر خوردن فست‌فودها، غذاهای چرب و سرخ‌کرده و انواع اسنک‌های شور و پرچرب را از سرتان بیرون کنید. می‌توانید با خوردن روزانه 5 تا 9 واحد میوه‌ و سبزی‌های خام و بخارپز، خطر ابتلا به انواع سرطان و مرگ ناشی از آن را در خودتان کاهش دهید. مصرف منظم و حداقل روزی 3 واحد شیر و لبنیات کم‌چرب و سبزی‌های سبز تیره مانند کلم بروکلی و اسفناج می‌تواند استخوان‌ها را محکم و از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری كند.

ماهی‌های چرب حاوی امگا3 و گردو و مغزهای خام دیگر مانع زوال عقل و ابتلا به آلزایمر در اثر افزایش سن می‌شود. استفاده از روغن‌های مفید مانند روغن زیتون و کانولا، هم از سلامت قلبتان محافظت می‌کند و هم باعث می‌شود لطافت پوستتان از بین نرود.

ژنتیک

پژوهشگران با مطالعه و بررسی بیش از 1000 نفر از افراد بالای 100 سال، به این نتیجه رسیده‌اند که رابطه مستقیمی بین ژنتیک و افزایش طول عمر وجود دارد. یعنی حدود 150 واحد ژنتیکی دست به دست هم می‌دهند تا باعث افزایش طول عمر افراد یک خانواده یا حتی خاندان شوند. به عبارت ساده‌تر، اگر مادر، مادربزرگ، پدر یا پدربزرگ‌تان عمرهای طولانی داشته‌اند، خیال شما هم می‌تواند از بابت طولانی‌بودن عمرتان تا حدی راحت باشد. البته به شرطی که رفتارهای پرخطری مانند استعمال مواد دخانی نداشته باشید و روزی نیم ساعت ورزش کنید.

آموزش

حتما شنیده‌اید که می‌گویند «ز گهواره تا گور، دانش بجوی»! این جستن دانش نه تنها به بالا رفتن اطلاعات و اعتماد به نفستان کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود کمی هم بیشتر در این دنیا زندگی کنید. پژوهشگران معتقدند اگر افراد بالای 40 یا 50 سال برای آموزش یک زبان دیگر، نقاشی، خط،‌ موسیقی یا حتی سفالگری به کلاس‌های آموزشی بروند و در جمع کودکان و نوجوانان پر از شور و حرارت زندگی قرار بگیرند، چنان روحیه‌ای پیدا می‌کنند که می‌توانند با آن روحیه، برخی از فعالیت‌های مفید و موثر برای افزایش طول عمر مانند ورزش یا پیاده‌روی در پارک را از سر بگیرند.

وزن

اگر از اضافه‌وزن و چاقی رنج می‌برید، احتمال ابتلا به انواع ناراحتی‌های قلبی، سرطان و دیابت هم در شما زیاد است. با این حساب نباید امید چندانی به بالارفتن سنتان داشته باشید. این را برای هوشیار شدنتان گفتیم، نه ترسیدنتان! یک راه برای اینکه عمر طولانی و سالمی داشته باشید این است که شاخص توده بدنی یا همان BMIتان را به زیر 25 برسانید و حتما میدانید که BMI (شاخص توده بدنی) از تقسیم وزن (برحسب کیلوگرم) بر مجذور قد (برحسب متر) به دست میآید.

کار

دور کارهای سخت و پر از استرس را خط بکشید، در غیر این صورت توقع یک زندگی طولانی و سلامت نداشته باشید. هرچقدر سختی و استرس کارتان بیشتر باشد، فشارهای روانی اجازه داشتن یک زندگی سالم و طولانی را به شما نخواهند داد. شاید یکی از دلایل طول عمر بیشتر زنان نسبت به مردان، سبک‌‌تربودن کارهایشان باشد. از همین امروز کمی فکر مال دنیا را از سرتان بیرون کنید و با شروع کردن مطالعه یک کتاب یا قدم‌زدن در پارک، درگیری‌های ذهنی مربوط به شغلتان را کاهش دهید.

سلامت

سیگار نکشید، ورزش کنید، درست غذا بخورید و دور مصرف مشروبات الکلی و مخدرها را خط بکشید تا عمر بیشتری داشته باشید. براساس نتایج تحقیقاتی که محققان آمریکایی روی بیش از 17 هزار زن و مرد انجام داده‌اند، شانس افزایش طول عمر در افرادی که این 4 عادت خوب را دارند، بیشتر از دیگران است. آنها می‌گویند اگر از 17 سالگی به بعد، سیگار نکشید و خورد و خوراک مناسبی داشته باشید، امکان مردنتان تا پیش از سن پیری 63 درصد کاهش می‌یابد.

همچنین احتمال ابتلا به انواع سرطان‌ها و ناراحتی‌های قلبی که از مهم‌ترین عوامل مرگ‌ومیرها هستند، با داشتن یک زندگی سالم تا 57 درصد کاهش می‌یابد. پیروی از الگوی مناسب در زندگی می‌تواند خطر مرگ‌های پیش از دوران پیری را 63 درصد در خانم‌ها و 62 درصد در آقایان کاهش دهد. طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : پنجشنبه 1390/10/22 | ساعت 13 و 10 دقیقه و 17 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظراتهرکدام از همسران سبک خاصی برای دعوا دارند. برخی از این سبک ها می توانند بسیار مخرب باشند، اما با این وجود بسیار استفاده می شوند. حدس می زنیم بعضی از این رفتارها، برای شما هم آشنا باشند.
شما در زمان دعوا و اختلاف چه می کنید؟ آیا با رفتارهای اشتباهی که می توانند باعث شوند تا یک دعوا و اختلاف ساده به مشکلی پیچیده تبدیل شود، آشنایی دارید؟ گاتمن معتقد بود عواملی که موجب می شوند هیجان های منفی سرریز کند، چهار رفتار مشکل ساز زن و شوهرها است؛ چهار رفتاری که گاتمن به آنها گفت چهار سوار سرنوشت:

۱ – انتقاد

انتقاد یعنی حمله مستقیم به شخصیت همسر. انتقاد با کلمه «تو» شروع می شود «تو باید تا حالا لباس های من رو می شستی. تو که می دونستی من امروز جلسه دارم. تو خیلی بی ملاحظه هستی.» در انتقاد ما طرف مقابلمان را کاملا متهم می کنیم و در مورد شخصیتش قضاوت می کنیم.

گاتمن پیشنهاد می کند که به جای انتقاد از همسرمان شکایت کنیم. شکایت یعنی اینکه به جای زیرسوال بردن شخصیت به یک رفتار خاص گیر بدهیم. ضمن اینکه شکایت با کلمه «من» شروع می شود. «من دوست داشتم که امروز تو لباس هام رو می شستی تا توی جلسه مرتب تر به نظر بیام.» البته بعضی وقت ها چند تا شکایت پشت سر هم دقیقا همان قدر منفی است که انتقاد کردن. یعنی اینکه یک طرف قضیه شروع می کند شکایت کردن از تمام رفتارهایی که از اول ازدواج تا حالا از آنها ناراحت است.

آخرین فرق شکایت و انتقاد هم این است که انتقاد خیلی مبهم است؛ یعنی معلوم نیست شما دقیقا چه چیزی از طرف مقابل می خواهید: «تو اصلا به فکر من نیستی.» اما شکایت صراحت بیشتری دارد و دقیقا معلوم است که چه حوزه ای از رفتار طرف مقابل را دربر می گیرد: «از اینکه امروز توی مهمانی جلوی چشم دیگران بحث آشپزی بد مرا پیش کشیدی ناراحتم.» خانم ها بیشتر از آقایان از انتقاد استفاده می کنند.

۲ – سرزنش

سرزنش خیلی به انتقاد نزدیک است. اما در سرزنش ما واقعا شروع می کنیم به فحاشی کردن و خردن کردن شخصیت طرف مقابل، جملاتی مثل «خفه شو احمق!»، «بدبخت خسیس»، «بی عرضه دست و پا چلفتی» دقیقا قلب طرف مقابل را نشانه می روند.

غیر از فحاشی کردن، کارهای دیگری هم برای سرزنش کردن طرف مقابل می شود انجام داد! مسخره کردن و استفاده از زبان بدن – یعنی پوزخند زدن یا برگرداندن نگاه – دوتا از معمول ترین این کارها هستند.

بعضی از شوخی های خصمانه هم دقیقا کار سرزنش را انجام می دهند و به همان اندازه منفی هستند. بعضی از زن و شوهرها فکر می کنند که چون با هم ازدواج کرده و صمیمی هستند، می توانند با هر لحنی با همسرشان صحبت کنند، اما درواقع نیاز به احترام یکی از نیازهای روان شناختی همه انسان ها در همه موقعیت هاست و ربطی به زن و شوهر بودن ندارد.

۳ – جبهه گیری

بالاخره وقتی که از یک طرف انتقاد می شود یا کسی را سرزنش کنند، او هم ساکت نمی ماند. در معمول ترین حالت او هم جبهه گیری می کند و سرزنش را با سرزنش جواب می دهد. جبهه گیری واقعا می تواند یک زندگی زناشویی را فلج کند. مشاجره که بالا می گیرد، واقعا دیگر کسی روی منطق حرف نمی زند و فقط خرد کردن طرف مقابل اهمیت دارد.

زن: بازم یادت رفت قسط این ماه رو بدی. حالا باز هم باید جریمه تاخیر رو بدیم.

مرد: نوبت تو بود که قسط این ماه رو یادت باشه بدی.

زن: جا نوبت من بود دروغگو!

مرد: تو دروغگو هستی. مگه ماه قبل درموردش حرف نزده بودیم؟

زن: بی مسئولیتی خودت رو توجیه نکن با این چرت و پرتا.

شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت، بهانه آوردن برای توجیه رفتار، مخالفت با تمام حدس های همسر و تکرار حرف های گذشته انواع و اقسام جبهه گیری هستند.

۴ – سکوت

مردها معمولا از این روش برای خاتمه دعوا استفاده می کنند. اما زن ها فکر می کنند که سکوت به معنای خصومت و بی توجهی است. سکوت معمولا دعوا را بدتر می کند. چون بحث منطقی با کسی که اصلا «در خانه نیست» غیرممکن است! زوج های جوان و مخصوصا مردها باید بیاموزند که سکوت راه حل خوبی برای رفع مشکلات نیست و باید با مذاکره همه چیز را حل کرد.
طبقه بندی: عاشقانه و خانواده،

تاریخ : پنجشنبه 1390/10/22 | ساعت 13 و 09 دقیقه و 47 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

می گویند که گاه یک عکس می تواند ارزشی بیشتر از هزاران کلمه داشته باشد، این گفته شاید در عرصه دانش بیشتر نمود داشته باشد. در این ایمل مروری خواهیم داشت بر عکس هایی که هر یک در زمان خود توانسته اند روند علم را تغییر بدهند یا فهم ما را از پدیده های علمی بهتر و ملموس تر کنند.

۱- آناتومی انسان، طراحی توسط لئوناردو داوینچی، بین سال های ۱۵۰۹ تا ۱۵۱۰: در زمانه ای که کمتر کسی به صورت روشمند درون و برون بدن انسان را مورد بررسی قرار داده بود، هنرمند دوره رنسانس -لئوناردو داوینچی- دست به کار شد و ۲۰۰ طراحی از سیستم اسکلتی و ماهیچه ای بدن انسان کشید. این تصاویر نه تنها زیبا هستند، بلکه در زمره دقیق ترین طراحی های انجام شده از بدن انسان، در اروپا، تا آن دوره زمانی هم قرار دارند.

تصاویری که جهان دانش را تکان دادند

داوینچی با آمیختن مشاهدات علمی با هنرش، به ایجاد آناتومی مدرن کمک کرد.

۲- تصویری از جدول تناوبی اصلی، رسم شده توسط دیمیتری مندلیف: تلاش «دیمیتری مندلیف» باعث شد که عناصر در یک جدول به شیوه منظم و عقلانی مرتب شوند. او در نیمه قرن نوزدهم، عناصر شناخته شده را در یک جدول تناوبی قرار داد و توانست جایگاه عناصر ناشناخته ای را که پس از ان کشف شدند را هم مشخص کند.

این جدول نخست به صورت یک فرم ترسیم شد که شباهتی به یک جدول نداشت.

تصاویری که جهان دانش را تکان دادند

جدول تناوبی که اکنون، همه دانش آموزان باید از بَرَش کنند، یکی از نمونه هایی است که نشان می دهند یک نمودار اطلاعاتی یا اینفوگراف چگونه می تواند فهم مردم را از روش نظام مند علم بهتر کند.

۳- نمایش اسکلت دایناسور هادرسوروس در سال ۱۸۶۸: در این سال اسکلت دایناسور برای اولین بار به نمایش گذاشته شد. یک جوینده فسیل به نام «ویلیام پارکر فولک» بقایای یک گونه دایناسور به نام «هادرسوروس فولکی» را پیدا کرده بود.

گرچه تا آن زمان پنج نوع دایناسور دیگر هم پیدا شده بودند، ولی اسکلت دایناسور یاد شده، کامل ترین اسکلتی بود که پیدا شده بود. این استخوان ها به هم متصل شدند و در آکادمی علوم طبیعی فیلادلفیا و سپس در موزه های دیگر آمریکا به نمایش گذاشته شدند.

تصاویری که جهان دانش را تکان دادند

اینجا بود که دایناسور در نزد عموم مردم، تبدیل به یک پدیده شد. عکس های که از اسکلت گرفته شده بود، بین مردم می چرخید و برای اولین بار چیزی که زیست شناس ها از قرن ها پیش می دانستند، مورد توجه مردم قرار گرفت و آنها هم فهمیدند که زمانی مخلوقاتی عجیب بر دنیا حکمرانی می کردند.

۴- نخستین عکس اشعه ایکس، گرفته شده توسط ویلهلم کونراد رونگتن در سال ۱۸۹۵: در آن زمان فیزیکدانی به نام رونگتن مشغول مطالعه روی خواص اشعه های کاتدی بود. او متوجه شد که نور (الکترون هایی) از آنها ساطع می شود که با یک صفحه عکاسی می توان آنها را ثبت کرد.

تصاویری که جهان دانش را تکان دادند

سرانجام او تصمیم گرفت که تئوری اش را به کمک همسرش ثابت کند. در ۲۲ دسامبر سال ۱۸۹۵، او از همسرش -برتا- خواست که به اجازه بدهد از انگشتانش با اشعه جدید عکس بردارد. بعد از پانزده دقیقه تاباندن اشعه، نخستین عکس اشعه ایکس به دست آمد که به صورت واضحی استخوان های دست برتا و حلقه ای را که به انگشت داشت، مشخص می کرد.

۵- اسب در حال حرکت، عکس هایی که توسط ادوارد مویبریج در سال ۱۸۸۲ گرفته شد: در سال ۱۸۷۸، لئونارد استنفورد، فرماندار سابق کالیفرنیا، مأموریتی به عکاسی به نام ادوارد مویبریج داد تا یک نظریه را ثابت کند: اسب در حال چهارنعل رفتن، هر چهار پایش را از سطح زمین جدا می کند.

مویبریج از چند دوربین استفاده کرد تا بتواند ۱۲ عکس در کمتر از نیم ثانیه بگیرد و به این ترتیب برای نخستین بار یک اسلاید نواری فیلم درست کرد.

تصاویری که جهان دانش را تکان دادند

او با این کار نه تنها درستی نظریه استنفورد را ثابت کرد، بلکه پیشگام ثبت تصاویر متحرک هم شد. در آن زمان، عکسبرداری فناوری تازه ای بود.

۶- عکس شماره ۵۱، عکسی که در سال ۱۹۵۲ توسط روزالیند فرانکلین گرفته شد: اشعه ایکس نقش زیادی در اکتشافات قرن بیستم داشت. روزالیند فرانکلین دانشمندی بود که در زمینه عکسبرداری از کریستال ها با استفاده از اشعه ایکس خبره بود. این عکس او، نه تنها ساختمان مارپیچ دوگانه DNA را ثابت کرد، بلکه ساختمان فسفاتی آن را هم که ما هم اکنون به آن بازهای DNA می گوییم، نشان می داد.

تصاویری که جهان دانش را تکان دادند

کار او الهام بخش دو تن از همکارانش با نام های جیمز واتسن و فرانسیس کریک شد که بعدها برنده جایزه نوبل به خاطر کشف ساختمان DNA شدند. فرانکلین در زمان اهدای جایزه نوبل درگذشته بود و جایزه نوبل به افرادی که زنده نیستند، تعلق نمی گیرد.

۷- نخستین نوترینوی ثبت شده (۱۹۷۰): در ۱۳ نوامبر سال ۱۹۷۰، با استفاده از دو فناوری عکاسی و محفظه های جوشان، برای نخستین بار نوترینو مورد رصد قرار گرفت. در این عکس نوترینو، به یک پروتون برخورد کرده است و باعث ایجاد سه ذره شده در سمت راست شده است. نوترینو به مزون مو تبدیل شده است که به صورت خط طولانی مرکز مشخص است، خط کوتاه، نشاندهنده پروتون است و سومین خط، مزون پی است.

تصاویری که جهان دانش را تکان دادند

۸- نخستین عکس گرفته شده از ساختمان مشبک کریستال سیلیکون: این عکس با فناوری STM یا میکروسکوپ تونلی اسکنی به وسیله «گرد بینینگ» در سال ۱۸۹۳ گرفته شد. فناوری STM، یکی از نخستین روش های مشاهده اتم ها و مولکول ها به صورت تکی بود، این فناوری بسیاری از رشته های دانش را متحول کرد که فناوری نانو یکی از آنها بود. این شیوه در سال ۱۹۸۱ ابداع شد و بینیگ و «روهرر» به خاطر آن در سال ۱۹۸۶ برنده جایزه نوبل شدند.

تصاویری که جهان دانش را تکان دادند

۹- نخستین عکسی از تابش زمینه ای ریزموجی کیهانی گرفته شد: گرمای فوق العاده ناشی از انفجار بزرگ Big Bang، امواجی ایجاد کرد که هنوز قابل تشخیص هستند، البته اکنون این امواج به صورت ریزموج درآمده اند و به صورت پرتوتابی زمینه ای ریزموجی کیهانی دیده می شوند.

حضور این پرتوها، تأییدکننده درستی فرضیه انفجار بزرگ است. در سال ۱۹۴۸ برای نخستین بار وجود این پرتوها پیشبینی شد و در سال ۱۹۶۵ به صورت تصادفی این پرتوها رصد شد.

تصاویری که جهان دانش را تکان دادند

اما برای ایجاد نقشه ای از این پرتوتابی زمینه ای نیازمند تجهیزات بسیار حساس تری بودیم که با پرتاب یک ماهواره توسط ناسا در سال ۱۹۸۹، امکان آن مهیا شد. در سال ۱۹۹۲ سرانجام با کمک تجهیزات این ماهواره، چنین نقشه ای ایجاد شد و فیزیکدانی به نام جورج اسموت به خاطر همین کار برنده جایزه نوبل شد.

۱۰- رنگین کمان مغز: این عکس در سال ۲۰۰۷ توسط «جین لیوت» در مرکز دانش مغز هاروارد از مغز یک موش گرفته شده است و در آن برای نخستین بار مسیر اتصالات سلول های مغزی یا نورون ها به خوبی مشخص شده است.

تصاویری که جهان دانش را تکان دادند

برای گرفتن این عکس از فناوری جدید فلوروسانس برای برچسب زدن تکی به هر نورون استفاده شده است. در این شیوه ژن هایی برای القای پروتئین های فلورسان در نورون ها القا می شود و به این ترتیب هر نورون به همراه آکسون ها و دندریت هایش رنگ خاصی می گیرد و به این ترتیب دنبال کردن مسیر اتصالات مغزی بسیار آسان می شود.

۱۱- اتصالات مولکولی در یک مولکول پنتاسن: این عکس در سال ۲۰۰۹ به وسیله محققان IBM از یک مولکول پنتاسن گرفته شده است. شیوه استفاده شده، نوع تکامل یافته همان فناوری بینینگ و روهرر است. به طوری که می بینید اجزای مولکول ۱٫۴ نانومتری نتاسن کاملا مشخص هستند.

تصاویری که جهان دانش را تکان دادند

در این عکس حلقه های شش ضلعی که هریک پنج اتم کربن دارند و حتی جایگاه اتم های هیدروژن دور حلقه ها هم نمایان است.
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : سه شنبه 1390/10/13 | ساعت 11 و 55 دقیقه و 01 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

مو، یکی از مهم ترین اجزای بدن است که نقش مهمی در حفاظت از سر دارد و از پوست سر در برابر آسیب های محیطی، به خصوص نور آفتاب محافظت می کند. اما به جز نقش حفاظتی، یک عامل مهم دیگر نیز وجود دارد که باعث می شود بسیاری از مردم به تکاپو بیفتند تا به بهترین شکل ممکن از موهایشان مراقبت کنند و آن نقش مورد زیبایی است.

همه می دانند موهای سالم و درخشان تاثیر مستقیمی در زیبا نشان دادن چهره دارند. افراد برای اینکه زیباترین و درخشان ترین موها را داشته باشند. گاهی اوقات دست به انجام کارهایی می زنند که از درست یا نادرست بودن آنها چندان مطمئن نبوده و صرفا به شنیده هایشان از دوست و آشنا اعتماد می کنند و از دلایل علمی آن آگاه نیستند.

به همین بهانه سراغ دکتر خلیل فارسی نژاد، متخصص پوست، مو و لیزر و عضو انجمن پوست ایران و آکادمی متخصصان پوست آمریکا رفتیم تا برایمان بگوید کدام یک از باورها درمورد مو درست است و کدام یک نادرست با ما همراه باشید.

خوردن مغز گوسفند باعث سفیدشدن موها می شود

درست نیست. عمده ماده ای که در مغز گوسفند وجود دارد فسفر است که نقش مهمی در ماهیچه ها، استخوان ها و به طور کلی سوخت و ساز و مهم تر از همه در کارهای فکری دارد.

بنابراین فسفر یا هرکدام از مواد تشکیل دهنده مغز گوسفند هیچ نقش جلوگیری کننده ای در مورد رنگ گیری مو توسط رنگدانه های ملانین ندارند.

کندن موی سفید باعث افزایش موهای سفید می شود

درست نیست. پیاز مو یا فولیکول، بافت ثابتی است که از دوران جنینی تا زمان مرگ در پوست سر وجود دارد. زندگی مو از سه مرحله آناژن (رشد)، کاتاژن (استراحت) و درنهایت تلوژن (ریزش) تشکیل شده است. موها در مرحله رشد – که در انسان چند سال طول می کشد – به رشدشان ادامه می دهند و ب عد وارد مرحله کاتاژن و تلوژن می شوند. حدود 80 تا 90 درصد ریشه های مو در هر مقطع زمانی در مرحله آناژن (رشد) هستند. در انتهای مرحله تلوژن، در فولیکول و ریشه مو یک جوانه موی دیگری ظاهر شده سپس وارد مرحله آناژن می شود و موی پیر قبلی می ریزد.

به همین دلیل اگر روزی بین 100 تا 150 تار مو از سر فرد بریزد، کاملا طبیعی است. مویی که می ریزد فقط تار موست اما بدون ریشه. زائده سفیدرنگی که در انتهای موها دیده می شود و همه فکر می کنند ریشه مو است درواقع قسمتی از موست که داخل پوست قرار دارد و وقتی مو کشیده می شود آن زائده سفیدرنگ – ساختمانش کم و بیش شبیه لایه شاخی پوست است – دور مو جمع می شود و همراه آن از پوست خارج می شود.

بررسی 20 باور رایج درباره مو

این باور وجود دارد که وقتی موی سفید را می کشیم، آن را از ریشه درمی آوریم. اما نگران نباشید؛ پیاز مو سر جایش است و با کندن یک مو، موی دیگری به جای آن رشد می کند. بنابراین با کنده شدن یا کندن موی سفید، تعداد موهای سفید زیاد نمی شود.

شستن مو با آب سرد بعد از استحمام با آب گرم موها را برق و درخشان می کند

درست نیست، کلا استفاده از آب خیلی گرم یا سرد و به خصوص گرم توصیه نمی شود. همچنین استفاده از مواد شوینده قوی مانند صابون هایی که مواد قلیایی بسیار قوی دارند یا پودرهای شوینده که برای شستن لباس مورد استفاده قرار می گیرند باعث آسیب دیدن لایه شاخی در سطح خارجی مو به نام کوتیکول می شود که نقش حفاظت از مو را برعهده دارد.

درصورتی که به این لایه در اثر آسیب های فیزیکی مانند سشوار داغ و طولانی یا اتوی مو و آب گرم یا سرد صدمه وارد شود، علاوه بر اینکه براقی و درخشندگی مو از بین می رود، شکل دهی به آن نیز بسیار سخت می شود. شکنندگی موها و موخوره نیز در اثر استمرار این نوع آسیب ها روی می دهد؛ بنابراین توصیه می شود به جای استفاده از آب سرد در حمام، از آب ولرم استفاده شود.

ریزش مو، ارثی است

برای بعضی ازافراد درستن است. ریزش مو علل متفاوتی دارد. یکی از انوع ریزش مو (کاهش مو) از نوع ارثی است. آنزیمی در ریشه موی بعضی از افراد وجود دارد که باعث تغییراتی در هورمون جنسی در دستگاه گردش خون به طور موضعی می شود که این تغییرات به تدریج باعث کومچک شدن سلول های سازنده مو و کل ریشه می شوند.

با کوچک شدن ریشه مو، مویی که ساخته می شود نیز بالطبع کوچک، ظریف و نازک تر است که وقوع این فرایند به شکل تدریجی است. یعنی موها به تدریج نازک می شوند و این نازک شدن تا جایی ادامه پیدا می کند که موها به حالت کرکی درآمده، سپس از بین می روند. آنزیم آلفا-5 ردوکتاز که سبب به وجود آمدن این تغییرات می شود از راه ژن و وراثت منتقل می شود. اما تمام کسانی که این ژن را دارند طاس نمی شوند و هنوز معلوم نیست چرا این ژن در بعضی از اعضای یک خانواده که همگی این ژن را دارند، فعال می شود و در بعضی دیگر خیر.

بررسی 20 باور رایج درباره مو

البته فعال شدن ژن این آنزیم در افراد مختلف متفاوت است؛ به طور مثال ممکن است در فردی در 17 یا 18 سالگی فعال شود و در دیگری در 30 یا 40 سالگی. وقتی می گوییم ریزش موی ارثی، منظور این نیست که تمنام فامیل شخص یا پدر و مادرش همگی طاس می شوند.

ممکن است آن شخص، اولین فرد خانواده باشد که این ژن را نشان می دهد. البته این نوع ریزش موی ارثی به خوبی قابل پیشگیری و درمان است و این تصور که غیرقابل درمان است، درست نیست. نکته دیگر اینکه داروهایی که برای ا ین نوع ریزش وجود دارد تا زمانی که مصرف می شوند موثر هستند، زیرا این داروها آنزیم آلفا-5 ردوکتاز را مهار می کنند و اجازه نمی دهند هورمون تستوسترون تبدیل به دی هیدروتستوسترون شود اما اگر داروها مصرف نشوند این آنزیم مجددا فعال می شود.

طاسی نشانه سایر بیماری ها یا مشکلات مربوط به سلامت است

می تواند درست باشد. مطالعات انجام شده در دانشکده پزشکی هاروارد نشان می دهد 9 درصد مردانی که مبتلا به طاسی جلوی پیشانی هستند بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند درحالی که این نسبت در افرادی که دچار طاسی قسمت های میانی سر هستند به 36 درصد افزایش پیدا می کند.

مطالعات نشان داده است در پوست سر افراد طاس گیرنده های آندروژن بیشتری وجود دارد که باعث رسوب بیشتر چربی ها در دیواره رگ ها می شود. متخصصان توصیه می کنند با کاهش میزان مصرف نمک و چربی و همچنین با ورزش کردن منظم، سه روز در هفته و به مدت سی دقیقه می توان از این امر پیشگیری کرد. البته توصیه می شود موقع ورزش از هدبند استفاده نکنید.

چنگ زدن موها هنگام شامپوزدن برای موها مفید است

درست نیست و تاثیری ندارد.

سیگارکشیدن باعث ریزش مو می شود

درست است. زیرا سیگار باعث افزایش شدید ماده سمی مونواکسیدکربن در خون و به دنبال آن سبب کاهش توانایی حمل اکسیژن توسط گلبول های قرمز خون می شود. همچنین با مصرف سیگار پیاز مو به شدت آسیب می بیند.

بررسی 20 باور رایج درباره مو

ریزش مو در شیمی درمانی اجتناب ناپذیر است

درست است. در شیمی درمانی داروهایی استفاده می شود که مانع از رشد سلول های سرطانی شده و آنها را از بین می برند. اما این داروها روی قسمت های دیگر مانند ریشه مو و روده که رشد سریعی دارند نیز تاثیر می گذارند؛ به همین دلیل طی شیمی درمانی فرد دچار ریزش مو و مشکلات گوارشی می شود.

اما مصرف موادی مانند اسیدفولیک عوارض آن را کاهش می دهد. خوشبختانه ریزش موها در اثر شیمی درمانی دائمی نیست و سه تا شش ماه بعد رویزش مجدد موها به شکل طبیعی شروع می شود. البته استفاده از کلاه گیس در افرادی که موهایشان به خاطر شیمی درمانی دچار ریزش می شود بسیار مفید است و از دیدن ظاهر و موی خود که در اثر شیمی درمانی از دست داده اند، کمتر دچار ناراحتی و استرس می شوند. داروهایی نیز وجود دارند که درصورت مصرف، روند رشد موها را تحریک می کنند که قطعا با تجویز شخصی پزشک باید توسط بیماران مورد استفاده قرار بگیرند.

اگر مو، تیغ انداخته شود پرپشت تر می شود

درست نیست. تار موی بلند و یک موی نیم میلی متری از نظر ساختمانی شبیه هم هستند. فرض کنید خانمی که موی بلند دارد روزی پنج تار از موهایش بریزند. از طرف دیگر مردی را هم درنظر بگیرید که موهایش را تیغ زده است اما روزانه صد تار از موهایش می ریزند. کدام یک از این ریزش ها بیشتر به چشم می آید؟ طبیعی است که موی بلند. ریزش موی تیغ زده خیلی دیده نمی شود؛ به همین دلیل مردم فکر می کنند تیغ زدن، باعث کاهش ریزش موهایشان شده است؛ درحالی که هیچ تاثیری ندارد.

بافتن مو باعث رشد سریع موها می شود

درست نیست. تار مو که خارج از ریشه است، بافتی مرده محسوب می شود. بنابراین هر بلایی سر این قیمنت مرده بیاید درصورتی که به قسمت ریشه مو آسیب نرساند، هیچ تاثیری روی رشد یا ریزش موها ندارد؛ دقیقا مانند ویتامینه و پروتئینه کردن که هیچ کدام جذب پوست سر نمی شود و صرفا تبلیغاتی برای جذب مشتری است. اگر قرار باشد ویتامینی جذب موها شود، فقط از راه خوراکی و گردش خون امکان پذیر است. اما بافتن مو باعث بهترشدن ظاهر مو می شود و ممکن است باعث نرم تر شدن آنها شود.

ماساژ پوست سر، جلوی سرعت ریزش مو را می گیرد

درست نیست. به طور کلی بافت سر و گردن یک بافت پرخون است و احتیاجی به افزایش خون رسانی برای افزایش رشد مو ندارد. تاثیر روش هایی مانند ماساژ پوست سر با دست، استفاده از شانه های تولیدکننده گرما و لیزری که در آگهی های بازرگانی به عنوان ابزاری برای افزایش گردش خون پوست سر و تسریع رشد مو معرفی می شود، از نظر علمی اثبات شده نیست.

بررسی 20 باور رایج درباره مو

ریزش مو ارتباط مستقیمی با خانواده مادری دارد

درست نیست. ریزش مو می تواند به خانواده و توارث ارتباط پیدا کند اما وابسته به جنسیت نیست.

شستن روزانه موها باعث خشک شدن آنها می شود

بستگی به نوعی مو فرق دارد. موهایی که چرب هستند باید به طور روزانه شسته شوند تا به حال نرمال دربیابند ولی موهایی که خشک هستند درصورتی که هر روز شسته شوند این خشکی تشدید می شود. بنابراین نمی توان نسخه یکسان برای همه انواع موها تجویز کرد. اما بهتر است فاصله شست و شوی موهای خشک بیشتر با شد. درصورتی که لازم است موهای چرب هر روز شسته شوند اما موهای خشک بهتر است با آب ساده شسته شوند و به دفعات و مقدار کمتری از شامپو استفاده شود.

ریزش مو نشانه فشار خون بالاست

درست نیست. هیچ ارتباط منطقی ای بین ریزش مو و فشار خون بالا وجود ندارد.

استفاده از قرص های ضدبارداری باعث ریزش موها می شوند

بستگی به نوع قرص بارداری دارد. قرص های ضدبارداری که خاصیت آندروژنی (هورمون مردانه) بالایی دارند سبب تشدید ریزش مو در فرد می شوند. اما قرص هایی که دارای خاصیت ضدآندروژنی هستند، باعث بهبود رشد مو طی مصرف می شوند.

کمبود ویتامین های B و E باعث ریزش مو می شوند

درست است. مو برای رشد و بقا به سه ماده مهم و حیاتی آهن، مس و روی نیاز دارد. از خانواده ویتامین ها هم ویتامین های خانواده B نقش مهمی در سوخت و ساز و تغذیه موها دارند و کمبود هریک از آنها سبب به وجود آمدن مشکل در آنها می شود. آهن، مس و روی را در فرآورده های گوشتی، لبنی و تخم مرغ، خشکبار و حبوبات می توان به وفور یافت. ویتامین های خانواده B هم در میوه ها و سبزیجات تازه وجود دارند. درصورت کمبود این مواد، مشکلاتی در رویش و ساختمان مو به وجود می آید.

بررسی 20 باور رایج درباره مو

پیوندزدن مو (کاشت) سبب کاهش ریزش مو می شود

درست است. موهایی که در قسمت جلوی سر قرار دارند یعنی از قسمت پیشانی تا فرق سر، موهایی هستند که آنزیم آلفا-5 ردوکتاز را دارند، بنابراین مستعد ریزش از نوع ارثی هستند. ولی موهای بقیه قسمت های سر مانند پشت سر، شقیقه و بالای گوش آنزیم یاد شده را ندارند و به همین دلیل در فردی که طاس می شود در سنین کهنسالی نیز موهای کناری حفظ می شود.

وقتی کاشت مو انجام می دهیم موهای پشت سر را به جلوی سر منتقل می کنیم و خوشبختانه ریشه مو خاصیت خود را حین انتقال حفظ می کند (موهای پشت سر نسبت به ریزش مقاوم هستند) بنابراین نمی ریزند.

موهای بعضی افراد به خاطر اندوه شدیدی یکشبه سفید می شود

درست نیست. ممکن است در اثر استرس خیلی شدید و سنگین موهای سیاه شخص بریزند اما موهای سفید باقی می مانند؛ بنابراین فرد فکر می کند که موهایش در اثر استرس شدید یکه به او وارد شده به صورت ناگهانی سفید شده است. ممکن است بپرسید پس چرا موهای سیاه یک فرد جوان یا بچه ای در اثر استرس شدید شکبه سفید شده اند؟ چنین چیزی امکان ندارد؛ مگر اینکه آن جوان از قبل روی سرش موی سفید زیادی داشته است و با ریزش موهای سیاه، تنها موهای سفید باقی مانده اند.
طبقه بندی: دانستنی ها،

تاریخ : سه شنبه 1390/10/13 | ساعت 11 و 53 دقیقه و 20 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات
 حتما می‌دانید که اگر همیشه چهره‌ای اخمو و نگران داشته باشید، به مرور زمان جای خطوط اخم و پریشانی روی چهره‌تان حک می‌شود...

اما موضوع فقط این نیست. استرس باعث می‌شود پوست مشکلات دیگری نظیر خشکی هم پیدا کند. اگر می‌خواهید در مورد همه این مشکلات و راه رویارویی با آنها بدانید، بهتر است این مطلب را با حوصله مطالعه کنید. البته قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که برای درمان ریشه‌ای این مشكلات بهتر است به دنبال راهی برای کاهش استرس خود یا رویارویی با آن باشید.


1 خشکی پوست

دکتر پیتر الیاس، استاد بیماری‌های پوست در دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیسکو می‌گوید: «استرس مزمن باعث افزایش هورمون کورتیزول در بدن می‌شود و این هورمون قابلیت پوست را برای نگه داشتن آب کاهش می‌دهد.» وقتی پوست صورت رطوبت خود را از دست می‌دهد، شفافیت و درخشندگی آن هم کاهش می‌یابد.

• چاره چیست؟ دکتر دیوید گلدبرگ، استاد بیماری‌های پوست در دانشکده پزشکی مونت?سینای توصیه می‌کند برای مبارزه با خشکی پوست، در بین محصولات مراقبت از پوست به دنبال آنهایی باشید که کمتر حساسیت‌زا هستند و عطر کمتری دارند. اسیدیته پایین‌تر این محصولات از خشکی و التهاب بیشتر پوست جلوگیری می‌کند. همچنین بهتر است برای شستشوی پوست صورت از آب ولرم استفاده کنید نه آب داغ. زیرا آب داغ چربی‌های پوست را از بین می‌برد. یکی از راه‌های دیگر حفظ رطوبت پوست صورت آن است که هنگامی که پوست هنوز کمی نمناک است، مقدار نسبتا زیادی کرم را روی آن پخش کنید.


2 چروک‌های ریز

هورمون کورتیزول قندخون را افزایش می‌دهد. بالارفتن قندخون باعث می‌شود رشته‌های پروتئینی به نام کلاژن و الاستین که مسوول حالت ارتجاعی و انعطاف پوست هستند، آسیب ببینند. به این ترتیب به مرور زمان پوست کم‌کم دچار چروک‌های ریز می‌شود. از سوی دیگر استرس باعث می‌شود تا به‌طور ناخودآگاه عضلات صورتتان را منقبض نگه دارید و انقباض طولانی‌مدت این عضلات هم به ایجاد چین و چروک‌های بیشتر می‌انجامد.

• چاره چیست؟ بهترین راه مبارزه با چین و چروک‌های پوستی پیشگیری از تشکیل آنهاست. کاستن از استرس روزمره با روش‌های مختلف و تمرین آزاد کردن عضلات صورت و بدن با روش‌هایی مانند تمرکز و یوگا می‌تواند به بازشدن اخم‌های شما کمک کند، اما اگر دچار چین و چروک‌های پوستی هم شده‌اید، با استفاده از کرم‌هایی که حاوی رتینول و آنتی‌اکسیدان‌ها و بدون نسخه پزشک قابل تهیه هستند، می‌توانید کلاژن‌سازی پوستتان را تحریک کنید و تا حدی به بهبود اوضاع امیدوار باشید. راه سریع‌تر از بین بردن چین و چروک‌های پوستی، البته به صورت موقت، استفاده از بوتاکس برای فلج کردن عضلات یا پرکننده‌های مختلف برای پر کردن چین و چروک‌هاست که البته این دو روش باید حتما تحت نظر پزشک انجام شوند.


3 آکنه

بروز آکنه علل مختلفی دارد که یکی از آنها استرس است. پزشکان متخصص پوست بر این باورند که استرس باعث افزایش التهاب می‌شود که آن هم به نوبه خود هجوم ناگهانی آکنه‌ها را به دنبال دارد.

• چاره چیست؟ در طول روز تاحدامكان به پوستتان دست نزنید. برای پاکیزه نگه‌داشتن پوستتان از لوسیون‌های پاک‌کننده صورت که بدون نسخه به فروش می‌رسند، استفاده کنید. یکی از راه‌های موثر دیگر، شستشوی روزانه پوست صورت با صابون آنتی‌باکتریال است. دقت کنید که نباید اجازه دهید پوستتان در اثر استفاده از این صابون‌ها یا لوسیون‌ها بیش از حد خشک شود. برای مبارزه با خشکی پوست از کرم‌های مرطوب‌کننده ملایم کمک بگیرید. اگر در عرض چند هفته وضعیت پوستتان بهتر نشد، حتما با پزشک مشورت کنید.

4 خستگی چشم‌ها

شاید هیچ‌کس به اندازه دکتر ایمی وچلر که هم روان‌پزشک است و هم متخصص پوست، ارتباط عمیق میان روان انسان و ظاهر را باور نداشته باشد. دکتر وچلر که کتابی با نام «ارتباط ذهن و زیبایی» نوشته است، می‌گوید: «اضطراب باعث واکنش‌هایی می‌شود که زنجیره‌وار اتفاق می‌افتند. اضطراب باعث کم‌خوابی شبانه می‌شود که آن هم به نوبه خود باعث پف کردن چشم‌ها خواهد شد.»

• چاره چیست؟ برای التیام چشم‌های پف کرده و خسته، از حلقه‌های خیار استفاده کنید. این حلقه‌ها مانند بسته‌های کوچک یخ چشم‌ها را خنک می‌كنند و با انقباض رگ‌های خونی و لنفی، حجم مایعاتی را که به دور چشم‌ها سرازیر می‌شوند، کاهش می‌دهند. هنگام خواب سرتان را کمی از بدن بالاتر قرار دهید تا مانع تجمع مایعات دور چشم‌ها شوید.
طبقه بندی: پزشکی،

تاریخ : دوشنبه 1390/10/12 | ساعت 12 و 37 دقیقه و 53 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


 در كنار این عوامل مشاغلی كه عمدتا با پشت میز نشینی برای ساعات طولانی همراه هستند به بروز مشكلات استخوانی و عضلانی در بسیاری از ما دامن زده‌اند؛ حتی این دردهای استخوانی و عضلانی در ناحیه كمر، گردن و شانه‌ها گاه به حدی می‌رسند كه تحمل آنها مشكل و مراجعه به پزشك متخصص گریزناپذیر می‌شود.

در چنین شرایطی ممكن است فیزیوتراپی كه در كاهش درد و التهاب ناشی از بیماری‌های سیستم عضلانی، اسكلتی و عصبی نقش موثری دارد، به شما توصیه شود. در واقع این رشته علم استفاده از روش‌های درمان فیزیكی برای كاهش درد، افزایش توانمندی و اصلاح ساختارفیزیكی افرادی است كه به نوعی درد و التهاب عضلانی اسكلتی مبتلا هستند.

دكتر فتانه اكبری، متخصص طب فیزیكی و توانبخشی در گفت‌وگو با «جام‌جم» می‌گوید: پیشینه به‌كارگیری روش‌های درمان فیزیكی در طب پزشكی ما به زمان بوعلی‌سینا و استفاده از ماهی‌هایی كه در آب الكتریسیته تولید می‌كردند، باز می‌گردد.

روشی برای كاهش درد و التهاب

دكتر اكبری با تاكید بر این‌كه فیزیوتراپی به تنهایی درمان محسوب نمی‌شود و در واقع به درمان كمك می‌كند، می‌افزاید: در واقع روش‌های درمان فیزیكی با ایجاد گرمای سطحی یا عمقی در بافت‌ها و با به‌كارگیری اصولی از فیزیولوژی بدن به كاهش درد و التهابات بافت‌های عضلانی و اسكلتی كمك می‌كند. در واقع زمانی كه درد و التهاب را در بیمار كنترل كنیم، قادر خواهیم بود او را برای پذیرش درمان‌های لازم برای بازگشت به دوران پیش از بیماری‌اش آماده كنیم. فراموش نكنید كه كنترل درد قسمت مهم درمان بیماری‌هاست؛ چراكه درد به گرفتگی عضله منجر شده و مانع ‌ ورود ما به مراحل دیگر درمان می‌شود.

فیزیوتراپی به تنهایی كافی نیست

دكتر اكبری با تاكید بر این‌كه فیزیوتراپی با تقویت عضلات، برطرف كردن محدودیت‌های حركتی عضلات و هماهنگ كردن فعالیت عضلانی بدن به درمان بیماران كمك می‌كند، اضافه می‌كند: در كنار فیزیوتراپی، تمرین درمانی و ورزش درمانی به درمان بیماری‌های اسكلتی عضلانی كمك می‌كند.به گفته وی درمان فیزیوتراپی زمانبر است و ازجلسات سوم و چهارم به بعد كاهش درد قابل مشاهده است، حتی تا پیش از آن ممكن است بیمار با كمی افزایش درد روبه‌رو شود.

وی تاكید می‌كند: ورزش درمانی نیز باید طبق دستور پزشك و با دقت و حوصله در زمان‌های تعیین شده صورت بگیرد و در صورت ایجاد خستگی یا تحریك درد، كم یا قطع شود.

فیزیوتراپی برای شما توصیه نمی‌شود

دكتر اكبری می‌گوید: فیزیوتراپی هم باید بر اساس تشخیص پزشك تجویز شود،‌ بی‌شك در مواردی كه عامل ایجاد درد در بیمار ناشناخته باشد، فیزیوتراپی توصیه نمی‌شود. همچنین زمانی‌كه بیمار دچار التهاب حاد است؛ بخصوص در بیماران روماتیسمی كه در مرحله حاد بیماری‌شان هستند،انجام فیزیوتراپی نتیجه عكس داشته و به افزایش درد و التهاب مفاصل منجر می‌شود. فیزیوتراپی در بیمارانی كه دچار تنگی تونل كارپال (گرفتگی اعصاب مچ دست) هستند‌ نیز در موارد حاد بیماری توصیه نمی‌شود.

‌ به گفته این فیزیوتراپیست،‌ زنانی كه دچار التهابات لگنی و در مواردی نازایی هستند یا از عدم توانایی كنترل ادرار رنج می‌برند، می‌توانند از فیزیوتراپی به‌عنوان یك روش كمك درمانی بهره بگیرند. این روش ‌ در درمان اسكارها (جای زخم) در مرحله‌ای كه اسكار در حال شكل‌گیری است، موثر است. این روش بهترین تاثیر را در از بین بردن اسپاسم (گرفتگی )عضلانی دارد.

روش غلط به‌كارگیری فیزیوتراپی

دكتر اكبری می‌گوید: نتیجه گرفتن از فیزیوتراپی به تجویز صحیح و بموقع درمان‌های مربوط به آن باز می‌گردد؛ چراكه روش‌های صحیح به‌كارگیری درمان‌های فیزیكی هستند كه فیزیوتراپی را به‌عنوان شیوه‌ای موثر در تسكین درد و التهابات اسكلتی و عضلانی معرفی می‌كند؛ پس نتیجه نگرفتن از این شیوه كمك درمانی در بسیاری موارد به معنای روش غلط به‌كارگیری درمان‌های فیزیكی توسط فیزیوتراپیست است.

بنابراین اگر فیزیوتراپی بدرستی به‌كار گرفته شود، می‌تواند در كاهش درد و التهابات ناشی از مشكلات حركتی و آسیب‌های مختلف، دردهای آرنج، مشكلات مفصل شانه، درد و التهابات لگنی و گرفتگی عضلات قسمت‌های مختلف بدن موثر واقع شود.


طبقه بندی: پزشکی،

تاریخ : دوشنبه 1390/10/12 | ساعت 12 و 36 دقیقه و 47 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3

  • تعبیر خواب
  • رفتن
  • کارت شارژ همراه اول
  • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو