طولانی‌ترین تماس با تلفن همراه، توسط زوجی لتونیایی به ثبت رسید.این مکالمه تلفنی ۵۴ ساعت و ۵ دقیقه با اپراتور تلفن همراه لیتوانی Tele 2 انجام شده است که جایزه‌ای ۱۵ هزار لیتاسی را برای این زوج پرحرف به همراه داشته است.پیش از این، طولانی‌ترین مکالمه تلفنی با ۴۳ ساعت، ۸ دقیقه و ۵۵ ثانیه از آن دو سوئیسی بود که در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.

هر چند این دو زوج تصمیم داشتند تا مکالمه تلفنی خود را همچنان ادامه دهند، اما پزشکان ناظر بر این مکالمه طولانی به جهت به خطر افتادن احتمالی سلامتی دو شرکت کننده مانع از ادامه گفتگوی آنان شدند.قرار است تا در مراسمی نام این دو زوج لتونیایی در کتاب رکوردهای گینس ثبت شود.
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : پنجشنبه 1390/12/25 | ساعت 09 و 11 دقیقه و 20 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


زنی جوان و انگلیسی به نوعی بیماری بسیار نادر مبتلا است؛ او هرگز نباید گریه کند زیرا در این صورت جان خود را از دست خواهد داد، بیماری که تنها ۳۵ نفر در کل جهان به آن ابتلا دارند. “کتی دل” بیماری است که به نوعی اختلال به نام “آکواژنیک اورتیکاریا” مبتلا است، بیماری به شدت نادر که تنها ۳۵ نفر در جهان به آن ابتلا دارند.دل حتی نمی تواند گریه کند زیرا اشکهایی که از چشمانش سرازیر شوند موجب ایجاد زخمهایی دردناک بر روی صورتش خواهند شد و حمام کردن نیز برای او ممنوع است زیرا وضعیتی مانند سوختگی شدید را برای وی به وجود خواهد آورد.

این بیمار۲۷ ساله که پیش از این ورزشکار بوده است به خاطر بیماری اش مجبور شد تا دست از ورزش بشوید زیرا تعرق نیز در بدن او ایجاد واکنشهای شدید حساسیت زا و زخمهای عمیق می کند، این بیماری می تواند در آینده منجر به مرگ این بیمار شود.

حمام کردن این زن را می کشد!

بیماری های این زن جوان از سن ۱۶ سالگی و پس از جراحی لوزه هایش آغاز شد و از این رو پزشکان احتمال می دهند برداشته شدن لوزه ها باعث مختل شدن میزان هیستامین در بدن او شده است. در حال حاضر هیچ درمان شناخته شده ای برای این بیماری ارائه نشده است.

وی در حال حاضر برای کنترل بیماری خود از داروهایی استفاده می کند که بیماران پیوندی آن را مصرف می کنند تا از ایجاد واکنش شدید بدنش در برابر آب جلوگیری کند. پس از آن داروی بیماران سرطانی بر روی او آزمایش خواهد شد تا سیستم ایمنی بدن او دوباره ساخته شود.
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : پنجشنبه 1390/12/25 | ساعت 09 و 10 دقیقه و 58 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


سیامک انصاری: قهوه تلخ را تمام می کنیم

‌احتمالا که نه، صددرصد ۳ سال پیش که قبول کرد «مستشار» یا همان دکتر زند پروژه جدید «مهران مدیری»‌ باشد، فکر نمی‌‌کرد قرار است تلاش ۳ ساله‌اش نیمه‌کاره بماند و این همه کارکردن شبانه‌روزی‌اش (یا بهترش ‌کارکردن‌شان) اینگونه بی‌نتیجه بماند! هنوز هم معلوم نیست چه بلایی سر «قهوه تلخ»‌ با آن عظمتش افتاد اما هرچه هست، همین اتفاق باعث شد بالاخره بعد از ۳ سال، وقت کند و خودش را دوباره در تئاتر ببینید؛ آن هم نمایشی که یکی از پایه‌گذاران اصلی گروهش، خودش است. این روزها برای دیدن «سیامک انصاری» کار سختی پیش‌روی‌تان نیست؛ کافی است به تئاتر ایرانشهر بروید و بازی‌اش در نمایش «آمدیم، نبودید، رفتیم» را به نظاره بنشینید و ببینید بازیگر پای ثابت سریال‌های «مهران مدیری»، در این عرصه هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و چه بهانه‌ای از این بهتر برای ترتیب گفت‌وگو با بازیگری که اگر دست خودش باشد، میل چندانی به گفت‌وگو کردن ندارد. یکی، ‌۲ ساعت مانده به اجرای نمایش پر مخاطب «رضا حداد»، در حالی وارد کافه تئاتر ایرانشهر شدیم که ۳ چهره مشهور هم در حال گپ و گفت بودند و قبل از شروع گفت‌وگوی‌مان از «رامبد جوان»، «مانی حقیقی» و «عبدالرضا کاهانی» کسب اجازه کردیم؛ گفت‌وگویی که در آن درباره همه‌چیز صحبت شده…


کاش مسافرت‌می‌رفتم

اصلا عصبی نیستم، فقط به دلیل فشار کار و بیشترشدن مسئولیت‌های زندگی‌ام است که کمی خسته به نظر می‌رسم. فکر می‌کنم اگر می‌شد یکی، ۲ ماهی برای استراحت و تفریح به مسافرت می‌رفتم، حالم خیلی بهتر از این می‌شد.


داستان درگیری‌های من، برزو ارجمند و لیلی رشیدی!

اواخر سال ۸۰ بود که تصمیم گرفتیم به همراه آقای «رضا حداد»، گروه تئاتر «سایه» را تشکیل دهیم اما علت این‌که چرا طی این سال‌ها تنها ۴ کار از ما اجرا شده، برمی‌گردد به مشغله و درگیری‌های اعضای گروه‌؛ از جمله شخص «رضا حداد» بنیانگذار این گروه که شرکت تبلیغاتی دار‌د و انجام امور آن، ‌زمان و انرژی زیادی می‌طلبد‌ یا خانم «لیلی رشیدی»، خودم و «برزو ارجمند» طی این سال‌ها همواره درگیر سریال و کارهای دیگر بوده‌ایم و خانم‌ها «پانته‌آ پناهی‌ها»‌ و «شبنم فرشادجو» نیز در گروه‌های تئاتری دیگر مشغول بوده‌اند. بنابراین همین که هر یکی، ۲ سال همان آدم‌ها دور هم جمع می‌شویم و کاری اجرا می‌کنیم، خودش همت بزرگی می‌خواهد و نمی‌توان خرده گرفت.


در تئاتر چیزی به اسم بیماری پذیرفته نمی‌شود

یک سال پیش بود که طرح نمایش «آمدیم، نبودید، رفتیم» ‌با من مطرح شد و در جریان کار قرار گرفتم اما از ‌۸-۷ ماه پیش‌ تمرینات‌مان را شروع کردیم. کار اصلی من، کار تصویری و تلویزیونی است که در کنارش هر از گاهی در تئاتر هم حضور پیدا می‌کنم، زیرا این‌ها را نمی‌توان خط‌کشی و مرزبندی کرد! یعنی شمای بازیگر نمی‌توانی بگویی در این عرصه بازی می‌کنم و در آن یکی نه! البته فراموش نکنیم که من بازیگر تا آن حد حرفه‌ای تئاتر نیستم و به‌‌رغم پیشنهادهای همکاری دیگر فقط با گروه «سایه» کار کرده‌ام. بنابراین نمی‌توانم به سوال شما که می‌گویید تا حالا اتفاق افتاده مسئله‌ای برای شما پیش بیاید که نتوانید سر ساعت به محل اجرا برسید یا نه پاسخ روشنی بدهم، بهتر است این پاسخ را بازیگری که رسما کارش تئاتر است بدهد اما چیزی که در تئاتر وجود دارد، فاکتوری به نام «تعهد» است که موظفی سر ساعت اجرایت خودت را برسانی، وگرنه چیزی به اسم «بیماری» و… عذر و بهانه پذیرفته شده‌ای در تئاتر به حساب نمی‌آید!


نمی‌دانم چه اسمی باید رویش گذاشت!

نمی‌توان درباره تک‌تک نقش‌های این نمایش به صورت جزئی توضیح داد، بنابراین بهترش این است که به شکل کلی به کار نگاه کنیم. داستان این نمایش درباره شخصیت «پینوکیو» است به همراه «پدر ژپتو» و یکسری آدم‌های دیگر. توضیح خاصی نمی‌توانم درباره نقشم بدهم چون حتما باید دیده شود. ضمن این‌که برای نمایش «آمدیم، نبودید، رفتیم»، یک تکنولوژی جدید به نام ۳D MAP استفاده شده که یک سیستم ۳ بعدی است؛ یعنی سایه هر آنچه روی دیوار می‌بینید را روی زمین می‌بینید و بدون آن‌که احتیاجی به عینک‌های مخصوص باشد، حالت ۳ بعدی این نمایش را احساس می‌کنید. این شیوه تئاتر در خارج از ایران هم مدت زیادی نیست باب شده و ‌برای اولین‌بار در ایران است که توسط گروه «سایه» اجرا می‌شود و فکر می‌کنم در اجراهای بعدی‌مان، بسیار بهتر می‌توان از این تکنیک استفاده کرد، چون نخستین ‌بار چنین اتفاقی در تئاتر ایران ‌افتاد و مسلما ضعف‌هایی هم وجود دارد. ضمن این‌که برای همین هم ۴ تکنسین از کشور کره‌جنوبی به ایران آمدند تا پروژه را راه بیندازند و تکنسین‌های خودمان در کنارشان نحوه اجرای کار را یاد گرفتند و مطمئنا در آینده، اتفاق‌های جدید و متفاوتی از تکنسین‌های ایرانی در تئاترهای‌مان خواهیم دید. همان‌طور که گفتم ابتدای مواجهه افراد با هر نوآوری‌ای، یکسری مخالفت‌ها وجود دارد. در گذشته هم ‌شیوه تئاتر تجربی گروه «سایه» ‌مخالفت‌هایی را به دنبال داشت، منتها به نظر خودم هم این شیوه جدیدی که امروز در حال اجرایش هستیم، خیلی با تئاترهایی که تا امروز دیده‌ایم متفاوت است، اصلا یک چیز دیگر است که نمی‌دانم چه اسمی رویش بگذارم! (خنده) در هر صورت این شیوه یک تجربه است و تجربه‌کردن که ضرری ندارد!


همیشه با هر نوآوری مشکل دارند

درباره این‌که می‌گویید انتقادها و بحث‌های زیادی نسبت به تئاتر آقای حداد به وجود آمد مبنی بر این‌که چرا از بازیگرهای سینمایی و چهره‌های شناخته شده به عنوان بازیگر استفاده کرده‌اند، ترجیح می‌دهم پاسخی ندهم و خودم را قاطی این ماجراها نکنم، یعنی از اولش هم همین کار را کرده‌ام و دخالتی در بحث‌ها نداشتم. این سوال را باید از همان‌هایی بپرسید که چنین حرف‌هایی زدند اما در کل حضور بازیگران سینما در تئاتر یا برعکس ‌هیچ ایرادی ندارد اما بهتر است این را آن‌هایی جواب دهند که نسبت به این موضوع گارد بد گرفتند. به هر حال همیشه روبه‌روی هر نوآوری‌ای، ‌مخالفتی وجود دارد که طبیعی است، منتها دوستانی که چنین مخالفت‌هایی را ابراز داشته‌اند، به فکر خیر و صلاح تئاتر بوده‌اند البته به نظر خودشان‌، بنابراین نمی‌توان به آن‌ها هم زیاد خرده گرفت.


نمایش ما یک تئاتر صرف نیست‌

شخصا این شیوه نمایش را دوست دارم، البته ریتم‌مان ابتدای کار یک مقدار کند بود و احساس می‌کنم امروز بچه‌های‌مان خیلی با هم جفت‌وجور شده‌اند و ریتم کار سرعت خوب و استانداردی گرفته که می‌تواند آن هیجان کافی را به تماشاگر منتقل کند. فکر می‌کنم تماشاگر در این کار با یک تئاتر صرف رو‌به‌رو نیست، چون هم یکسری تصاویر ۳ بعدی می‌بیند، هم داستان را دنبال می‌کند و هم موزیک زنده برایش اجرا می‌شود، ضمن این‌که او یک کارگردانی تقریبا منسجم می‌بیند که بعضی صحبت‌ها از جمله این‌که ذهن کارگردان پراکنده یا مغشوش بوده را می‌فهمد یا بعضی‌ها این نمایش را به سیرک تشبیه کردند که برای هر کدام‌شان احترام قائلم، چون شمای بازیگر یا کارگردان زمانی باید ناراحت شوی که کسی در رابطه با کارت چیزی نگوید، یعنی خنثی و مستمع آزادبودن بد است! بنابراین خیلی هم خوب است اگر درباره‌ات حرف بزنند یا نقدت کنند. احتمال دارد این نمایش هم مانند نمایش «مکاشفه» که ۲ سال پیش به المپیک تئاتر جهان در سئول راه یافت، به جشنواره‌های بین‌المللی برود. هرچند با این تجهیزات به این عظیمی بعید می‌دانم چنین اتفاقی بیفتد! (خنده)


۴ شغله‌ای که شاید سردبیر هم بشود!

بخش عمده‌ای از زمان ما طی ۳ سال گذشته صرف پروژه «قهوه تلخ» شد و هنوز هم درگیر خودش، حاشیه‌ها و ترکش‌هایش هستیم! ان‌شاءالله به زودی پرونده‌اش بسته خواهد شد و زمانی‌که این اتفاق بیفتد، برای حضور در کارهای دیگر متمرکز خواهیم شد. احتمالا برای سال دیگر، در فیلم سینمایی یکی از دوستان عزیزم بازی خواهم کرد که سوژه بسیار بکری دارد و یکی، ‌۲ سریال تلویزیونی هم با من صحبت کرده‌اند که هنوز هیچ چیزش قطعی نشده و باید ببینیم در آینده چه اتفاقاتی پیش می‌آید. سخت‌گیری‌ام به انتخاب آدم‌ها مربوط می‌شود، نه انتخاب کارها؛ چون ارتباطم ابتدا و قبل از این‌که با کار برقرار شود، باید با آن آدمی که قصد همکاری دارم برقرار شود؛ در صورت این اتفاق ماجرای کار را می‌توانم برای خودم حل کنم و کنار بیایم. دغدغه اصلی زندگی من این نیست که خیلی در متن مراسم‌ها و جشنواره‌های سینمایی باشم و خودم را درگیر اتفاقات این‌چنینی کنم! شاید اگر یک شغل دوم که ایده‌آل خودم هست را پیدا کنم، حضورم از این هم کم‌رنگ‌تر شود!  الان به جز بازیگری ۳شغل دیگر هم دارم اما هنوز آن کاری که به عنوان شغل دوم ‌مورد علاقه‌ام باشد را پیدا نکرده‌ام. شاید در صورت این اتفاق، به بازیگری به عنوان یک شغل دوم نگاه کنم. البته نه این‌که برایم جدی نباشد یا از درآمدم در این حرفه ناراضی باشم، نه، واقعیت این است که از بچگی، نوجوانی و جوانی تا حالا، جنسم حضور در چنین مراسم‌ها و مراودات سینمایی نبوده و نیست،‌ برای همین هم هست که ۹۹ درصد دوستانم را آن‌هایی تشکیل می‌دهند که ‌خارج از حیطه سینما هستند؛ دوستانی که از دوران کودکی، سربازی، دانشگاه و… کنارم بوده‌اند؛ مثل مدیر مسئول شما (سیدمحمدرضا حسینیان) که از دوستان قدیمی‌ یکدیگر هستیم، زیرا پدران‌مان ۴۰ سال است همکار یکدیگرند. شاید من هم یک روز نشریه‌ای منتشر کردم چون جنسم با کارهای اینچنینی همسوتر است.


تکنولوژی پرونده دید و بازدیدها را بست

نوروز که می‌شود، یک حس و حال خوب از قبل از چهارشنبه سوری همراهم می‌شود تا روز ۱۳ فروردین. شاید این حسی است که از کودکی ‌همراهم است و به نظرم نوروز، فرصت بسیار خوبی است برای این‌که قدر همه آدم‌های اطراف‌، دوستان، خانواده‌مان و… را ‌بیشتر بدانیم. نوروز به نظرم به ما یادآوری می‌کند زندگی خیلی دوام آنچنانی ندارد و واقعا همه‌چیز گذراست، بنابراین عید یک خاطره یا بهتر است بگوییم یادگاری خوبی است که ماندگار می‌شود‌؛ پس چه بهتر که همه‌مان یک یادگاری خوب از خودمان باقی بگذاریم و این بهترین چیزی است که یاد آدم‌ها ماندگار می‌شود. احساس می‌کنم یک‌جورایی تکنولوژی همه چیزمان را نابود کرده! مثلا خیلی اتفاقات با آمدن چیزی به نام موبایل یا اینترنت از بین رفته! در گذشته آدم‌ها حتما باید یکدیگر را می‌دیدند تا بتوانند تبریک‌شان را بگویند اما الان همه با پیامک به‌هم تبریک می‌گویند! با همین پیامک خیلی از پرونده‌های دیدوبازدید آدم‌ها بسته شده!


سیامک انصاری: قهوه تلخ را تمام می کنیم
هیچ‌چیز بین من و مهران مدیری تمام نشده

یک روز، یک نفر چیزی به من گفت با این مضمون که شغل بازیگری، مثل یک بشکه باروت می‌ماند که می‌توانید کم‌کم از آن بردارید و استفاده‌اش کنید یا همان‌جا یک کبریت زیر بشکه روشن کنید و همه‌چیز را منفجر کنید! هرچند من این کار را این‌گونه نمی‌بینم و نمی‌خواهم بگویم آدم‌ها خیلی هوشمندانه خودشان را برای کارها خرج کردند یا خودم را خرج کاری کردم، نه! ولی خب، درست انتخاب‌کردن یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت برای یک بازیگر به حساب می‌آید. خیلی اتفاقی راه بازیگری من به ژانر کمدی باز شد!‌ فعالیت من در سینما خیلی پراکنده و با دستیار کارگردانی مرحوم «رسول ملاقلی‌پور» اتفاق افتاد، بعد در یک سریال طنز نوروزی حضور پیدا کردم و پس از آن در کار «ماه مهربانی» بهروز بقایی بازی کردم، بعد به سریال «روزگار جوانی» رفتم سپس در فیلم سینمایی «هیوا» و بعدش هم در سریال «هتل» بازی کردم! منظورم این است که ژانر همه این کارها با هم متفاوت بوده. منتها سال ۸۱ بود که «پیمان قاسم‌خانی» با من برای حضور در سریال «پاورچین» تماس گرفت که رفتیم، صحبت کردیم و الان ۱۰ سالی می‌شود با «مهران مدیری» عزیز همکاری می‌کنم و از این اتفاق هم بسیار خوشحالم. به هر حال فکر می‌کنم داشتن گروهی که ۱۰ سال است با هم کار می‌کنند و این رابطه ادامه‌دار هم هست بسیار خوب باشد، چون هیچ‌چیز بین من و مهران تمام نشده، باعث خوشحالی است، به دلیل فردیتی که در ذات اکثرمان هست، آدم‌ها از هم جدا می‌شوند و می‌روند.


وقت کار عملا به جفت‌مان خوش می‌گذرد

من و مهران قبل از این‌که بخواهیم همکار باشیم، رفیقیم و این خیلی مهم است که ‌با کسی که کار می‌کنی، رفیق‌ باشی. حداقل در روش من که ‌فاکتور رفاقت خیلی مهم است؛ خیلی‌ها بوده‌اند که با آن‌ها کار کرده‌ام و در همان دست اول، گفته‌ام این کار اول و آخرمان خواهد بود! یعنی همان‌جا تشخیص می‌دهم که می‌توانیم باز هم با هم کار کنیم یا نه! چون احساس می‌کنم چیزی برای گفتن یا مشترکاتی بین ما وجود ندارد و اصلا بهم گیر نمی‌کنیم! طبیعتا شما با کسی همکاری‌تان را ادامه می‌دهید که هیچ درگیری‌ای بین‌تان وجود نداشته باشد و از آن همکاری، احساس راحتی کنید. اگر رابطه همکاری من و مهران مدیری تا امروز ادامه پیدا کرده، فقط به همین دلیل است که وقتی سرکاریم، عملا به جفت‌مان خوش می‌گذرد. فکر می‌کنم آرزوی همه آدم‌ها همین باشد که وقتی با کسی کار می‌کنند، آرامش کامل داشته باشند.


حسرتی به نام حسن شکلک!

تا حالا اتفاق نیفتاده دلم بخواهد در نقش خاصی از یک فیلم ایرانی یا خارجی بازی کنم و حسرت بازی کسی را داشته باشم اما در تئاتر این اتفاق افتاده؛ کار آقای «کیومرث مرادی»، نوشته «نغمه ثمینی» بود به نام «شکلک.» آرزویم بود نقش «حسن شکلک» را من بازی می‌کردم و واقعا آن نمایش را خیلی دوست داشتم.


شاید اگر آن یک سکانس را بازی نکرده بودم…

خیلی اتفاقی در یک سکانس سینمایی بازی کردم و همان شب پیشنهاد بازی در یک سریال به من شد که فردا صبحش بروم یک نقش در یک سریال تلویزیونی بازی کنم! این روند طی شد تا همین الان که روبه‌روی شما نشسته‌ام… شاید اگر آن شب برای آن سکانس سینمایی نمی‌رفتم، هرگز اینجا نبودم. البته درست است که دانشجوی رشته هنرنمای نمایشی بودم اما خیلی از دانشجویان همین رشته هستند که الان مشغول کار دیگری هستند و مثلا کار مدیریتی انجام می‌دهند، مغازه یا گالری دارند یا حتی خیلی‌های‌شان از ایران رفتند و مهاجرت کردند. شاید این اتفاقات برای من هم می‌افتاد، به گواه بسیاری از هم‌دوره‌ای‌هایم در دوره تحصیلی‌ام در دانشگاه، دانشجوی چندان مستعدی نبودم! شاید من هم الان در کار پدری‌ام مشغول هستم.


عادت کرده‌ام

اوایل که به نگاه مردم عادت نداشتم، خیلی وقت‌ها امکان داشت حتی دعوایم شود! وقتی دیدم اینقدر اذیت می‌شوم، پیش دکتری رفتم و مشاوره‌ای گرفتم و بعد از آن، دیگر همه‌چیز حل شد. ببینید… ما وقتی وارد این حرفه شدیم، اصلا نمی‌دانستیم قرار است چنین اتفاقاتی برای‌مان بیفتد! البته این اتفاق دیده شدن و شناخته شدن برای بعضی‌های‌مان افتاد و برای عده‌ای نیز نیفتاد اما وقتی دیدیم کم‌کم این قضیه دارد جدی می‌شود، خودمان را عادت دادیم و قبول کردیم عواقبش را بپذیریم. البته از نظر من عواقب نیست. به هر حال باید این حاشیه‌ها را قبول کنیم و به نظرم شهرت اصلا ‌چیز بدی نیست. چند باری حاشیه‌هایی برایم ساخته‌اند که از شنیدن‌شان متعجب شده‌ام، حتی یادم هست یک‌بار چیزی نوشته بودند که خیلی بد بود اما ترجیح می‌دهم درباره‌اش حرف نزنم! اصلا این حرف‌ها را پیگیری نمی‌کنم و برای پیداکردن منشاشان وقت نمی‌گذارم، چون اصلا چیز جدی‌ای نیستند که بخواهم وقتم را بگذارم.


خودم را در هیچ کدام نقش‌ها ندیدم

مگر می‌شود بازیگری دوست نداشته باشد شب مراسم اسکار به عنوان نماینده کشورش روی صحنه برود و جایز‌ه‌ای‌ با ‌این اهمیت‌ را ببرد؟ من هم از این قاعده مستثنا نیستم. این‌که چرا شبیه چنین اتفاقاتی ‌تا به حال برای من نیفتاده، به نظرم به ژانری برمی‌گردد که در آن حضور دارم و تفاوت مدل کارم با سایرین. شاید اگر می‌شد آ‌‌ثار تلویزیونی را هم به چنین مراسم‌هایی فرستاد، اتفاقی هم برای ما می‌افتاد! اصولا این روزها برای «اصغر فرهادی» بسیار خوشحالم و از ۱۷ سال پیش که با هم سر سریال «ماه مهربانی» همکاری کرده بودیم، ایشان را می‌شناسم و تبریکاتم را از ته دل تقدیمش می‌کنم، چون اتفاقی که ایشان رقم زد، یک اتفاق بزرگ برای کشورمان است، نه اتفاقی محدود به سینما، تئاتر و…! در جواب این سوال‌تان که می‌گویید ‌اگر ایشان به ایران برگردند و برای‌ فیلم بعدی‌شان از من دعوت به همکاری کنند، باید بگویم اگر درگیر «قهوه تلخ» نباشم، حتما قبول خواهم کرد! (خنده) چون ۳ سال است همین حرف را در جواب همه کارهایی که پیشنهاد می‌شود، می‌دهیم! (خنده) مطمئنا امروز جایگاه سینمایی «اصغر فرهادی» خیلی با گذشته فرق کرده. این‌که خیلی‌ها می‌گویند ممکن است ایشان دیگر به ایران برنگردد را اصلا قبول ندارم، اصلا مثل این می‌ماند که بگویی «پدرو آلمودوار» دیگر به اسپانیا برنمی‌گردد! ایران مملکت «اصغر فرهادی» است و ایشان باید به ایران برگردند، دوره‌های آموزشی برگزار کنند، تجربیات‌شان را در اختیار جوان‌ترها و سینماگران بگذارند و… . فیلم «جدایی نادر از سیمین» را در خانه دیدم. آدم باید روراست باشد، به نظرم هرگز نمی‌توانستم بازی‌های خوبی که دوستان همکارم در این فیلم داشتند را من هم داشته باشم، اصلا به این‌که اگر قرار بود در این فیلم جای یکی از این بازیگران ‌بازی کنم فکر هم نکرده‌ام، اصلا تصورش هم سخت است! چون اینقدر آدم جدی‌ای نیستم که بتوانم چنین نقش‌هایی را بازی کنم. به هر حال سوژه فیلم آنقدر تلخ هست که وقتی آن را دیدم، واقعا تحت‌تاثیر قرار گرفتم و ناراحت شدم. به نظرم طلاق سوژه آزاردهنده‌ای است و نه‌تنها مخاطب، بلکه خودم هم دوست ندارم در چنین فیلم‌هایی با این شدت تلخی بازی کنم. بله، دوست دارم فیلم جدی بازی کنم اما نه اینقدر تلخ! برای «پیمان معادی»، «لیلا حاتمی»، «شهاب حسینی» و تمام کسانی که در این فیلم زحمت کشیدند بسیار خوشحالم و ممنونم از این افتخاری که برای من و کشورم به ارمغان آوردید. ان‌شاءالله که بازهم چنین اتفاقاتی برای سینما و البته کشور ایران بیفتد.
طبقه بندی: خبر،

تاریخ : پنجشنبه 1390/12/25 | ساعت 09 و 10 دقیقه و 08 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


سری جدید خنده بازار ویژه عید نوروز با آیتم های جدید و سوژه های نو همچنان در حال تصویربرداری است تا عید امسال خیلی ها پای این برنامه بخندند.روابط عمومی این برنامه تلویزیونی در این باره به تماشا گفت: «قرار بود تصویربرداری تا ۲۴ اسفند به پایان برسد؛ اما به دلیل اضافه شدن آیتم های جدید در ایام نوروز هم تصویربرداری خواهیم داشت و به همین خاطر ضبط و پخش برنامه همزمان خواهد بود». 

کریس آنجل به خنده بازار می آید!

گویا در سری جدید، بازیگر تازه ای به مجموعه اضافه نشده؛ اما آیتم هایی مثل کریس آنگول (همان کریس آنجل)، کلاس دیکته و انشا، داستان های دبستانی و ۶۰ جانور اضافه شدند. از همین حالا می شود پیش بینی کرد که در کریس آنگول یکی از جذاب ترین و پربیننده ترین آیتم های این برنامه باشد. همچنین آیتم قوی ترین مردان هم به احتمال زیاد در این برنامه جای خواهد گرفت.

او درباره بازخوردهای عمومی با این برنامه که دفعات قبل شکایاتی را در پی داشت گفت: «این برنامه هم تابع قوانین است و قبل از نوشتن آیتم ها حتما هماهنگی های لازم صورت می گیرد و مشکلی پیش نمی آید؛ اما شایعات زیاید درباره شکایت های مختلف پیدا شده، اخیرا هم بعد از حذف آیتم هفت شایعه شده بود که آقای جیرانی از برنامه ما شکایت کرده اما این مساله اصلا صحت ندارد و خوشبختانه بازخوردهای برنامه همیشه خوب بوده و غیر از شکایت آقای علی دایی که آن هم به جایی نرسید هیچ واکنش منفی ای نداشتیم». 

لازم به ذکر است در این مجموعه بازیگرانی چون شهاب عباسی، سیاوش مفیدی، یزدان فتوحی، ابراهیم شفیعی، حامد تهرانی، محمدرضا خسروی، مرتضی رستمی، کورش معصومی، احمد ایران دوست، بهشاد مختاری، سوسن پرور، شهره اشتری و تینا خبازیان حضور خواهند داشت. این مجموعه در ۱۵ قسمت ۴۰ دقیقه ای برای پخش در شبکه ۳ سیما تولید شده است.
طبقه بندی: خبر،

تاریخ : پنجشنبه 1390/12/25 | ساعت 09 و 09 دقیقه و 42 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


 بر اساس جدید ترین سرشماری که روز گذشته منتشر شد، آمار حکایت از عدم وجود توالت در خانه های هندی دارد و این در حالی است که این خانه ها از تلفن همراه برخوردارند.در حال حاضر جمعیت این کشور بیش از یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون نفر است.رعایت بهداشت عمومی به ویژه بهداشت شخصی در این کشور بسیار ضعیف است و حتی با وجود تعبیه شدن سرویس های بهداشتی در مراکز خرید یا مراکز عمومی، دانشگاه ها، خوابگاه های دانشجویی فرهنگ استفاده از آن وجود ندارد. 

در سرشماری اخیر انجام شده بسیاری دیگر از واقعیت های متضاد زندگی در هند نشان داده شده است. بر اساس گزارش های ارائه شده بخش عظیمی از مردم هند با وجود دسترسی به جدیدی ترین فناوری های پیشرفته، فاقد دسترسی به ابتدایی ترین امکانات هستند. 

استفاده ار مکان های عمومی همانند کوچه و خیابان، مراکز خرید و فروش، پارکها و سایر مراکز تفریحی و کنار جاده و بزرگراه ها و هر فضای دیگری محلی برای اجابت قضات حاجت هندی ها است که تبدیل یه یک فرهنگ شده است. 

البته تلاش هایی به ویژه در مراکز آموزشی مانند دانشگاه ها در حال انجام گرفتن است تا به اصلاح این فرهنگ بپردازند.در این راستا نقاشی هایی بر دیوارها قابل مشاهده است که در آن به این فرهنگ غلط اشاره دارد. 

فقط ۴۶٫۹ درصد از مجموع ۲۴۶٫۶ میلیون خانوار هندی از امکان داشتن توالت برخوردارند و بقیه ، ۳٫۲ درصد از توالت عمومی استفاده می کنند. و در این میان ۴۹٫۸ درصد نیز در فضای باز خود را راحت می کنند. 

در قیاس استفاده از تلفن همراه این شرایط در تضاد کامل با سبک و سیاق زندگی مردم هند است. بر اساس همین آمار، ۶۳٫۲ درصد خانوارهای هندی دارای تلفن و ۵۳٫۲ درصد نیز از تلفن همراه برخوردارند. 

سرشماری جدید همچنین نشان می دهد که جامعه هند به شدت از یک خانواده هسته ای ساخته شده است و آنها بیش از همیشه به برق دسترسی دارند و اطلاعات را بیشتر از آنکه از رادیو بگیرند از تلویزیون دریافت می کنند. 

همچنین زنان هنوز به اجبار از روش سنتی دودی (استفاده از چوب) برای پخت غذا استفاده می کنند و کمتر از یک سوم از جمعیت این کشور دسترسی به آب اشامیدنی تصفیه شده ندارند. 

عدم وجود امکانات بهداشتی یکی از نگرانی های بزرگ هند است و در این میان مقامات این کشور مسائل فرهنگی و سنتی، فقدان آموزش و پرورش را دلیل اصلی این وضعیت می دانند. 

با این حال داده ها نشان می دهد که کسری قابل توجه در برخی مناطق ارتباطی با شیوه های فرهنگی یا آموزش و پرورش ضعیف ندارد. به عنوان مثال دو سوم از خانواده ها همچنان از هیزم، بقایای گیاهی، مدفوع گاو یا زغال سنگ برای پخت و پز استفاده می کنند و زنان را اینگونه در معرض مخاطرات بهداشتی و سختی قابل توجهی قرار می دهند. 

در دهلی نو، همچنین تنها ۳۲ درصد از خانواده ها از آب آشامیدنی تصفیه شده برای نوشیدن استفاده می کنند و ۱۷ درصد آب آشامیدنی در مناطق روستایی از فاصله ۵۰۰ متری و در مناطق شهری از فاصله ۱۰۰ متری تهیه می کنند و مردم برای تهیه آب باید مسافت طولانی را طی کنند.
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : پنجشنبه 1390/12/25 | ساعت 09 و 09 دقیقه و 13 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


تمرهندی، درختی استوایی و بومی آفریقا و هند است. میوه این درخت منبع غنی ویتامین های BC، فیبر، کلسیم، منیزیم و پتاسیم است.به نوشته «ehow» این میوه خواص زیادی دارد که در این مطلب به آن اشاره شده است. برای درمان تر ک های استخوان (مویه) به کار می رود، عصاره مخلوط تمرهندی با روغن کنجد را روی قسمت آسیب دیده بمالید.
 آنتی اکسیدان، ویتامین C و E و فلاوانوئید موجود در آن نقش ماده طبیعی ضدسرطانی را ایفا می کند.
 تقویت کننده سیستم گوارش است.
 ویتامین C آن بیماری اسکوربوت (نوعی بیماری خونی ناشی از کمبود ویتامین C) را درمان می کند. برای درمان سریع عصاره غلیظ شده آن را با کمی نمک، فلفل سیاه و یک شیرین کننده میل کنید.
 برای تسکین درد و ورم ناشی از پیچ خوردگی، مخلوطی از آب، نمک و عصاره غلیظ شده تمرهندی را روی قسمت آسیب دیده بمالید.
 غرغره کردن با آب حاوی عصاره جوشیده شده تمرهندی گلودرد را تسکین می دهد.
 با کمبود آهن مقابله می کند.
 نیاسین نوعی ویتامین B موجود در تمرهندی، در کاهش کلست


طبقه بندی: پزشکی،

تاریخ : پنجشنبه 1390/12/25 | ساعت 09 و 08 دقیقه و 42 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات
تاریخ : سه شنبه 1390/12/23 | ساعت 09 و 11 دقیقه و 49 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات
تاریخ : دوشنبه 1390/12/22 | ساعت 11 و 42 دقیقه و 58 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات
تاریخ : دوشنبه 1390/12/22 | ساعت 11 و 41 دقیقه و 41 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

 

تلویزیون سلطنت طلب “ایران آریایی” در برنامه دیروز خود با فحاشی به طیف مرتبط با نوری زاده و سازگارا و افشای پول گرفتن آنها از سرویس های جاسوسی امریکایی، تاکید کرد که این افراد عده ای بی خاصیت هستند.به گزارش تهران۹۸ به نقل از باشگاه خبرنگاران ، آرین وطن خواه مجری برنامه شامگاهی این تلویزیون با لحنی بغض آلود اظهار داشت : ” ۳۳ سال است که جمهوری اسلامی بر سر کار است و شما مردم فقط به فکر زندگی و خانواده خود هستید ! آخر این چه وضعی است ؟ وی که چهره ای نا امید و خسته داشت ادامه داد : ” ما عاشقیم و امیدمان در این مبارزه به هیچ کس نیست . چشم امید ما تنها به زنان و دختران زیبا و روشنفکر ایرانی است ! که می دانیم بعد ۳۳ سال تنها این زیبایان می توانند کاری از پیش ببرند !

وی همچنین با حمله به گردانندگان کازینو ها و کنسرت های لس آنجلسی آنها را متهم کرد که برای نظام جمهوری اسلامی کار می کنند و از آنان خواست که خجالت بکشند از خودشان !

او که از حضور مردم در انتخابات مجلس بسیار عصبانی بود و مدام لبهای خود را می گزید، همچنین با معرفی گروهی به نام فرزندان رستم ! که از طرفداران رضا ربع پهلوی هستند ،اعلام کرد این گروه در چهارشنبه سوری جبران این ۳۳ سال روی گردانی مردم از پهلوی را با آتش زدن و انفجار خواهند کرد!

گفتنی است حضور حماسی و همه جانبه ایرانیان که با لبیک به فرمان رهبری صورت گرفت چنان سیلی محکمی به گوش دشمنان این مرز و بوم کوفته است که تا مدتها زمان لازم است که بتوانند خود را پیدا کرده و باز در توهمات خیال پردازانه خود غوطه ور شوند.
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : دوشنبه 1390/12/22 | ساعت 11 و 40 دقیقه و 55 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات
تاریخ : دوشنبه 1390/12/22 | ساعت 11 و 40 دقیقه و 04 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


تحقیقات جدید در انگلیس نشان می‌دهد که مصرف مقادیر زیادی میوه‌های خانواده اسیدی به ویژه پرتقال و گریپ فروت احتمال ابتلا به سکته مغزی به ویژه در بین زنان را کاهش می دهد.

به گزارش تهران۹۸ به نقل از فارس، پژوهشگران تحقیقات همه جانبه‌ای را از ۶۹ هزار زن بیمار بستری در تعداد زیادی از بیمارستانها در طول ۱۴ سال کامل به عمل آوردند.

این پژوهشگران اطلاعات مربوط به آنها و وعده‌های غذایی و نوع غذاهای آنها را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

آنها به این نتیجه رسیدند احتمال ابتلا به سکته مغزی در زنانی که مقادیر زیادی میوه از خانواده اسیدی مصرف کردند، حدود ۱۹ درصد کمتر از زنانی بود که مقادیر کمی از این میوه‌ها مصرف کردند.

نتایج این تحقیقات نشان داد میوه‌های یاد شده حاوی مقادیر زیادی فلاوونوئید به ویژه فلاوونون است که باعث تقویت رگهای خونی و بهبود عملکرد آن می‌شود و علاوه بر آن نقش ضد عفونتی دارد.خانواده میوه‌های اسیدی شامل پرتقال، ماندارین، لیمو، گریپ فروت و نارنگی است.
طبقه بندی: پزشکی،

تاریخ : دوشنبه 1390/12/8 | ساعت 12 و 39 دقیقه و 55 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


در سال ۱۹۹۲ نوکیا ۱۰۱۱، یکی از اولین گوشی‌های موبایل با شکل ساده (Candy Bar)، تنها امکان ۶۰ دقیقه مکالمه به کاربر می‌داد. حافظه این گوشی فقط برای ذخیره ۹۹ شماره مخاطب کافی بود و یک صفحه‌نمایش کوچک سیاه و سفید داشت.

مقایسه آن با Lumia 800 امروز مثل مقایسه خودروی فورد مدل T با شاتل فضایی در تمامی زمینه‌ها است؛ به استثنای یک مورد: امکان تایپ و ارسال پیام. امسال بیستمین سالگرد تولد پیام کوتاه است که بر خلاف دیگر فناوری‌های کاربردی به ندرت طی دو دهه گذشته تغییر کرده است.
برای جشن گرفتن تاثیر حیرت‌انگیز پیام کوتاه بر دنیا، ده حقیقت تعجب‌آور در مورد پیام‌های کوتاه در این مطلب ذکر می‌شود:

یک: پدر اس‌ام‌اس ماتی ماکونن، یک مهندس فنلاندی است. او در سال ۱۹۸۴ در یک پیتزا فروشی در کپنهاگ، وقتی برای شرکت در کنفرانسی در مورد آینده ارتباطات موبایلی به دانمارک آمده بود، ایده سرویس پیام‌رسانی برای گوشی‌های دیجیتال GSM به ذهنش خطور کرد. متاسفانه او هرگز برای این کار پیشگامانه دستمزدی دریافت نکرد، زیرا حق امتیاز این ایده را به ثبت نرسانده بود.

دو: یک سال بعد، فرمت ۱۶۰ کاراکتری توسط محققی در زمینه ارتباطات به نام فریدهام هیلبرند تعیین شد. او در حالی که سعی می‌کرد این فناوری را استاندارد کند و به تلفن‌های همراه امکان انتقال و نمایش پیام‌ها را بدهد، متوجه شد که میانگین جملات یا سوالات تنها به ۱۶۰ کاراکتر نیاز دارد.

سه: اولین اس‌ام‌اس در سال ۱۹۹۲ توسط بریت‌نیل پاپ‌وورس به مدیر اپراتور وُدافون، ریچارد جرویس در مهمانی کارمندان در شب کریسمس ارسال شد که متن آن این بود: «کریسمس مبارک».

چهار: امروز ارسال پیام بیشترین استفاده را در میان سرویس‌های انتقال اطلاعات توسط تلفن همراه دارد؛ به طوری که ۷۴ درصد از همه موبایل‌های سراسر جهان را شامل می‌شود یا به عبارت دیگر، ۴/۲ میلیارد از ۳/۳ میلیارد مشترک از طریق ارسال پیام ارتباط برقرار می‌کنند.

پنج: در سال ۲۰۱۰ مردم رقم اعجاب‎انگیز ۱/۶ هزار میلیارد پیام کوتاه ارسال کردند؛ یعنی ۱۹۲ هزار پیام کوتاه در هر ثانیه! میزان درآمد صنعت در ارسال پیام‌های کوتاه ۱۱۴ میلیارد و ششصد میلیون دلار در سال بوده است.

شش: تحقیقات نشان می‌دهد که اس‌ام‌اس بازی هنگام رانندگی دو برابر خطرناک‌تر از رانندگی در حالت غیرعادی است.

هفت: ارسال پیام زبان ویژه و جدیدی ایجاد کرده است که هدف آن کوتاه کردن تعداد کاراکترها است. محققان زبانشناس بر این عقیده‌اند که استفاده از زبان‌های عامیانه و اختصاری مانند چیزی که در زبان اس‌ام‌اس می‌بینیم در آینده منجر به تضعیف ادبیات و غلط دیکته‌ای و هجی کردن نادرست کلمات در میان کودکان شود.

هشت: از دلایل اصلی موفقیت ‌اس‌ام‌اس این است که با همه گوشی‌ها ‌می‌توان پیام کوتاه ارسال کرد و فعال کردن آن نیاز به چیزی ندارد. اس‌ام‌اس مقرون‌به‌صرفه‌ و ارزان‌تر از تماس تلفنی و استفاده از آن راحت است.

نه: مردم هم به طور اعجاب‌انگیزی در این شیوه برقراری ارتباط تبحر پیدا کرده‌اند. در سال ۲۰۰۵ سونجا کریستیانسن از نروژ رکورد سریع‌ترین تایپیست پیام کوتاه را به ثبت رساند.

ده: تایپ پیام منجر به عارضه تنوسینوویتز می‌شود که نوعی التهاب انگشت شست دست است و در اثر تایپ مداوم پیام ایجاد می‌شود.
طبقه بندی: دانستنی ها،

تاریخ : دوشنبه 1390/12/8 | ساعت 12 و 39 دقیقه و 37 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


اوساسونا که در ورزشگاه خانگی خود و در حضور نزدیک به ۱۸ هزار تماشاگر میزبان گرانادا بود در پایان موفق شد با نتیجه ۲ بر یک میهمان خود را از پیش رو بردارد.ابتدا جواد نکونام، هافبک ایرانی اوساسونا در دقیقه ۲۶ روی ارسال “سخودو” و یک ضربه سر از فاصله نزدیک دروازه گرانادا را باز کرد. تنها سه دقیقه بعد “دژان لکیچ”، مهاجم صرب اوساسونا اختلاف را به دوگل رساند و یاران نکونام را به یک پیروزی خانگی نزدیک کرد. “میکل ریکو”، هافبک گرانادا در دقیقه ۳۱ اختلاف را به حداقل رساند اما در نهایت اوساسونا با همین نتیجه به پیروزی رسید.

در دیگر دیدارهای مهم شب گذشته رئال مادرید با تک گل “کریس رونالدو” موفق شد رایووایه‌کانو را شکست دهد و بارسلونا نیز با گل‌های “لیونل مسی” و “دنی آلوز” در مقابل تک گل “رادامل فالکائو” آتلتیکومادرید را در خانه‌اش شکست داد.

به گزارش مهر،نتایج کامل دیدارهای شب گذشته به شرح زیر است:
* ویارئال ۲ – آتلتیک بیلبائو ۲
گل‌ها: مارکوس سنا (۱۱) و نیلمار (۶۸) برای ویارئال و فرناندو یورنته (۶۲) و مارکل سوسائتا (۶۶) برای آتلتیک بیلبائو

* رایووایه‌کانو صفر – رئال مادرید یک
گل: کریس رونالدو (۵۴)
اخراج: میگل پرز کوئستا (۸۹ – رایووایه‌کانو)

* اوساسونا ۲ – گرانادا یک
گل‌ها: جواد نکونام (۲۶) و دژان لکیچ (۲۹) برای اوساسونا و میکل ریکو (۳۱) برای گرانادا

* رئال سوسیداد یک – رئال مایورکا صفر
گل: ایمانول اگیرتسکه (۲۵)

* والنسیا یک – سویا ۲
گل‌ها: آلبرتو کاستا (۲۵) برای والنسیا و گری مدل (۳۶) و خسوس ناواس (۷۰) برای سویا

* آتلتیکومادرید یک – بارسلونا ۲
گل‌ها: رادامل فالکائو (۴۹) برای آتلتیکومادرید و دانیل آلوز (۳۶) و لیونل مسی (۸۱) برای بارسلونا

جدول رده بندی:
۱- رئال مادرید ۶۴ امتیاز
۲- بارسلونا ۵۴ امتیاز
۳- والنسیا ۴۰ امتیاز
۴- لوانته ۳۵ امتیاز
——————————————-
۱۸- راسینگ سانتاندر ۲۴ امتیاز
۱۹- اسپورتینگ گیخون ۲۱ امتیاز
۲۰- رئال زاراگوزا ۱۵ امتیاز
طبقه بندی: ورزشی،

تاریخ : دوشنبه 1390/12/8 | ساعت 12 و 39 دقیقه و 12 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


کارآگاهان پلیس آگاهی کاشان چند روز قبل از طریق گزارش‌های مردمی در جریان فعالیت‌های مشکوک چند مرد قرار گرفتند و مطلع شدند، این افراد به تازگی در یکی از محلات کاشان سکنی گزیده‌اند و رفت‌وآمدها و کارهای غیرمعمولی انجام می‌دهند.

ماموران با این احتمال که افراد مورد نظر تبهکار هستند و نقشه‌ای مجرمانه در سردارند، محل سکونت آنها را زیر نظر گرفتند و فهمیدند این اشخاص از جاعلان عتیقه هستند به همین دلیل در عملیاتی غافلگیرکننده متهمان را که همگی مسلح بودند، دستگیر کردند و در بازرسی از خودرو وانتی که در خانه بود، یک تابوت عتیقه که جنازه‌ای مومیایی نیز داخلش بود به دست آوردند.

تابوت و مومیایی در اختیار کارشناسان سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت و متخصصان با انجام آزمایش‌های علمی بر جعلی بودن آنها نظر دادند.

سپس متهمان تحت‌بازجویی قرار گرفتند و گفتند با ساختن تابوت و مومیایی قلابی قصد داشتند آن را به مبلغ هنگفتی به یک دوستدار آثار باستانی بفروشند که فرصت این کار را پیدا نکردند.

اعضای این باند همچنین اعتراف کردند، روی تابوت از نقوش مربوط به دوران هخامنشی استفاده کردند و کار جعل را به گونه‌ای انجام دادند که افراد عادی متوجه تقلبی بودن آن نشوند.

مومیایی‌های گران‌قیمت

این نخستین بار نیست که تبهکاران برای رسیدن به پول هنگفت، مومیایی‌های قلابی می‌سازند.

مدتی قبل اعضای یک باند در شهرستان بوانات با استفاده از مس و موکت یک جنازه مومیایی قلابی ساختند و با معرفی آن به عنوان جسد شاهزاده هخامنشی قصد داشتند آن را به قمیت گزافی بفروشند اما هر چهار متهم به دام افتادند و به جرم‌شان اعتراف کردند.

مرد دیگری نیز در کرمان با تهیه مومیایی قلابی قصد داشت آن را به عنوان جنازه یکی از فراعنه مصر از طریق اینترنت به فروش برساند که قبل از این کار دستگیر شد. او در اعترافاتش گفت: «این مومیایی قلابی را از چند‌ نفر در شهر شهد‌اد‌ خرید‌م.

بعد‌ نامه‌ای با مهر و امضای رییس یکی از د‌انشگاه‌های علوم پزشکی جعل کرد‌م که در آن نوشته شد‌ه بود،‌ جسد‌ مومیایی شد‌ه متعلق به فرعون در سه‌هزار سال قبل از میلاد‌ مسیح است و در ادامه این نامه هم به دلایل علمی فاسد‌ نشدن این جسد‌ اشاره شد‌ه بود‌.

پس از تهیه نامه جعلی هم آگهی فروش مومیایی فرعون را در اینترنت منتشر کرد‌م. با پید‌ا شد‌ن چند‌ مشتری قرار بود‌، مومیایی را به مبلغ هنگفتی به آنها بفروشم که د‌ستگیر شد‌م.

در ماجرایی دیگر اعضای یک باند با ساختن مومیایی قلابی از آن فیلم گرفتند و بلوتوثی از این شی‌ را در سطح شهر مراغه پخش و آن را متعلق به شاهزاده‌ای هخامنشی معرفی کردند و در نهایت با پیدا کردن یک مشتری قرار گذاشتند، مومیایی را به قیمت پنج میلیارد تومان به فروش برسانند اما قبل از تحویل گرفتن پول دستگیر شدند.

در یک ماجرای مشابه دیگر جاعلان جنازه نوزاد سه ماهه‌ای را در کرمان به مبلغ ۲۴ میلیون تومان از والدینش خریدند و آن را به طرز ماهرانه‌ای مومیایی کردند، سپس با طرح این ادعا که جنازه مربوط به سه‌هزار سال قبل است برای آن ۶۰۰ میلیون تومان قیمت تعیین و حتی مشتری هم پیدا کردند ولی این گروه هفت‌نفری نیز قبل از انجام معامله با دخالت پلیس متلاشی شد.
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : دوشنبه 1390/12/8 | ساعت 12 و 38 دقیقه و 43 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


موزه ای در اوکراین یک لاک پشت را با دو سر، دو قلب و شش پا در معرض نمایش قرار گرفت.لاک پشت ۵ ساله با دو سر، دو قلب و شش پا در موزه علمی اوکراین نمایش داده شد.این لاک پشت در اوکراین متولد شد و با وجود داشتن دو قلب و دو سر جداگانه در وضعیت جسمی مناسبی به سر می برد.بنا به این گزارش، لاک این لاک پشت به شکل قلب است.

لاک پشتی با دو سر و دو قلب و شش پا!!+ عکس

لاک پشتی با دو سر و دو قلب و شش پا!!+ عکس
طبقه بندی: تصاویر،

تاریخ : دوشنبه 1390/12/8 | ساعت 12 و 38 دقیقه و 14 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات


در این مقاله تاکید شده است که با انتخاب چند ماده خوراکی موثر و پرهیز کردن از عادات غذایی بد می‌توان به استحکام استخوان‌ها و پیشگیری از پوکی استخوان در سنین بالاتر کمک کرد. برخی از این مواد غذایی عبارتند از:

- هویج که حاوی مقادیر زیادی آنها کاروتن، ‌بتاکاروتن و بتاکریپتوزانتین است و توصیه می‌شود که به صورت خام مصرف شود.

- گردو نیز سرشار از اسیدهای چرب امگا – ۳ است که مزایای فراوانی دارند و هم چنین حاوی اسید آلفا لینولئیک است که به تقویت استخوان‌ها کمک می‌کند.

- مغزها و دانه‌های خشکبار نیز غنی از املاحی چون منیزیم هستند که این عنصر نیز به نوبه خود به سوخت و ساز کلسیم می‌کند و برای جذب کلسیم در استخوانها ضروری است.

- شیر نیز از جمله نوشیدنی‌های موثری است که مصرف آن همواره از سوی متخصصان تغذیه برای تقویت استخوان‌ها توصیه می‌شود.
طبقه بندی: پزشکی،

تاریخ : دوشنبه 1390/12/8 | ساعت 12 و 37 دقیقه و 37 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

  • تعبیر خواب
  • رفتن
  • کارت شارژ همراه اول
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic