مار کبرای سه سر

طبقه بندی: تصاویر،

تاریخ : چهارشنبه 1391/04/7 | ساعت 12 و 48 دقیقه و 06 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

نکونام و شجاعی کنار دختران طرفدارشان در اسپانیا +تصویر


نکونام و شجاعی کنار دختران طرفدارشان در اسپانیا +تصویرطبقه بندی: تصاویر،

تاریخ : چهارشنبه 1391/04/7 | ساعت 12 و 47 دقیقه و 24 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات
تاریخ : چهارشنبه 1391/04/7 | ساعت 12 و 46 دقیقه و 45 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

 

وقتی پای آمار و ارقام به میان می‌آید،‌ بحث جدی می‎شود. همین آمار و ارقام به پزشکان کمک می‌کنند که بهترین درمان را برای یک بیماری خاص انتخاب کنند، یا به کارگزاران بورس نشان می‌دهند که بهتر است پول خود را کجا سرمایه‌گذاری کنند، یا به رهبران سیاسی کمک می‌کنند بهترین سیاست‌ها را در موارد مختلف انتخاب کنند.اما همه آمارهایی که در دنیا به دست می‌آیند از این قبیل نیست و لازم نیست با تعجب یا ابروهای گره خورده به آن‌ها خیره شوید تا سر در بیاورید که دقیقا چه جیزی را نشان می‌دهند، یا این که آن‌قدر حوصله‌تنان را سر ببرند که ترجیح بدهید دیگر به آن‌ها نگاه نکنید و خمیازه کشیدن را شروع کنید!

لایفز لیتل میستریز فهرستی از آمارهای عجیب و غریبی را منتشر کرده که به همین زندگی روزمره ما مربوط می‌شوند و ارایه آنها در قالب آمار در درجه اول عجیب به نظر می‌رسد،‌ اما اطلاعاتی که در مورد زندگی اطراف ما به تصویر می‌کشند، از آن هم عجیب‌تر است.

۱٫ احتمال پیدا کردن کنترل از راه دور تلویزیون در بخش‌های مختلف خانه
در سال گذشته، مطالعه‌ای که توسط لاجیتک، تولیدکننده لوازم رایانه و کنترل‌های از راه دور، انجام شد، نشان داد احتمال یافتن کنترل از راه دور تلویزیون بین بالشتک‌های مبلمان منزل ‌۵۰ درصد است. در این بین، ۴ درصد از کنترل‌های گم‌شده در یخچال و یا فریزر و ۲ درصد در بیرون از خانه، مثلا در خودرو پیدا می‌شوند.

۲٫ خطرهای ماهیگیری
معمولا تصور غالب این است که ماهیگیری تفریحی آرام‌بخش است، ‌بماند که برخی فکر می‌کنند کاری بسیار کسل‌کننده است، اما آمارهای لابور در آمریکا نشان می‌دهند که ماهیگیری ‌یکی از پرخطرترین مشغولیت‌های انسان‌ها است. در سال ۲۰۰۸/ ۱۳۸۷،‌ میزان جراحت‌های مرگ‌بار در بین کسانی که برای ماهیگیری رفته بودند و کسانی که در این حوزه به کار مشغولند، ۱۲۸٫۹ مرگ در هر ۱۰۰ هزار مورد بود. این رقم در آمریکا خیلی بیشتر از آمار مرگ‌ومیر در بین رانندگان خودروهای سنگین،‌ کسانی که پشت‌بام‌ها را نصب یا تعمیر می‌کنند، افرادی که در کار نصب خطوط برق هستند و حتی کارگران معدن است. در همه این موارد،‌ میزان مرگ کم‌تر از ۳۵ مورد در ۱۰۰ هزار کارگر است. تفاوت چشمگیری است، آن هم برای یک تفریح سالم و پر از آرامش!

۳٫ میت یا میتنز
آمارها نشان می‌‌دهد که ۲ درصد از مردم بزرگسال آمریکا باور دارند که نام کوچک واقعی کاندیدای ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواهان، یعنی میت رومنی، میتنز است. تنها ۶ درصد از آمریکایی‌ها می‌دانستند که اسم واقعی فرماندار سابق ماساچوست،‌ در حقیقت ویلارد است.

۴٫ اینترنت‌گردی به شیوه مخصوص
وقتی اسم اینترنت آورده می‌شود،‌ قبل از هر چیزی یاد چه مواردی می‌افتید؟ جستجو؟ گوگل؟ یاهو؟ ای‌میل؟ مطالعه پروژه زندگی آمریکایی‌ها و اینترنت نشان می‌دهد که ۸ درصد از افرادی که از اینترنت استفاده می‌کنند،‌ از موتورهای جستجوگر و سرویس‌های ای‌میل استفاده نمی‌کنند. به احتمال زیاد،‌ این حجم از کاربران اینترنت‌ که تعداد قابل توجهی هم هستند، روش‌های خاص خود را برای استفاده از اینترنت دارند،‌ مثلا شاید آدرس‌ها را به طور دستی تایپ می‌کنند.

۵٫ سرعت غذا خوردن
تا به حال حساب کرده‌اید که به طور میانگین، چه‌قدر از شبانه‌روز را به خوردن مشغولید؟ مطالعات اخیر سازمان رشد و همکاری اقتصادی نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به طور متوسط در هر روز یک ساعت و ۱۴ دقیقه را صرف غذا خوردن می‌کنند. به نظرتان این رقم کم است یا زیاد؟ در واقع آمریکایی‌ها در مقایسه با ۳۴ کشور دیگری که در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند، از همه سریع‌تر غذا می‌خورند. ترک‌ها بیشترین زمان را صرف غذا خوردن می‌کنند:‌ روزی ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه. در رده بعدی، فرانسوی‌های معروف به غذا خوردن‌های مفصل و طولانی قرار می‌گیرند که به طور میانگین روزانه ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه را پشت میز به خوردن مشغولند.

۶٫ عدد بدشانسی: ‌۱۳
در سال ۱۹۹۳/۱۳۷۲، گروهی از محققین حوزه پزشکی در انگلستان به این نتیجه رسیدند که تصادف‌هایی که در روز جمعه سیزدهم ماه اتفاق می‌افتند،‌ در مقایسه با روز جمعه، ششم ماه، ۵۲ درصد بیشتر منجر به آسیب‌هایی می‌شوند که نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد. آن‌ها مطالعه خود را در بزرگراه ام.۲۵ لندن طی ۵ ماه خاص انجام دادند که یکی از جمعه‌های آن مقارن با روزسیزدهم ماه بود و نتایج به دست آمده را با آمار روزهای جمعه دیگر آن ماه‌ها مقایسه کردند. در نهایت هم نتایج را در مجله بریتیش مدیکال به چاپ رساندند. با این که هدف آن‌ها این بود که نشان بدهند وقتی جامعه آماری در مطالعه‌ای محدود باشد، ‌نتایج غیرقابل استناد خواهند بود،‌ اما این نتایج فقط مورد توجه کسانی قرار گرفت که عدد ۱۳ را بدشانس می‌دانستند و از آن می‌ترسیدند!

۷٫ احتمال مرگ بر اثر سقوط زباله‌های فضایی
تخمین زده می شود که تعداد زباله‌های فضایی که در مدار دور زمین قرار گرفته‌‌اند، حدود نیم میلیون قطعه باشد که کوچکترین آن‌ها در حدود ۱٫۲۷ سانتیمترعرض دارد. اگر بر حسب اتفاق یکی از این قطعات وارد جو زمین شود،‌ با احتمال بالایی کاملا درون جو می‌سوزد و به غبار تبدیل می‌شود. اما اگر این اتفاق نیافتد و تکه زباله فضایی سالم به سطح زمین برسد،‌ آن‌ وقت به شدت با زمین برخورد می‌کند و اگر یک نفر بر حسب اتفاق آن‌جا باشد، ‌به شدت آسیب می‌بیند.

اما چه‌‌قدر احتمال دارد که این اتفاق بیافتد؟ مدیر دفتر اوربیتال دبریس (زباله‌های مداری) در آژانس فضایی اروپا، هاینر کلینک‌راد معتقد است که با احتمال یک در صدمیلیارد، ممکن است که امسال شما بر اثر سقوط یک زباله فضایی به سختی مجروح شوید. بنابراین، ‌اگر عمر یک نفر را به طور متوسط ۷۰ سال در نظر بگیریم، هر کس در طول عمر خود با احتمال یک در یک میلیارد ممکن است بر اثر برخورد شدید یک زباله فضایی روانه بیمارستان شود.
طبقه بندی: طنز،

تاریخ : چهارشنبه 1391/04/7 | ساعت 12 و 44 دقیقه و 22 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

 

در بسیاری از موارد، عصبانیت ناشی از خطاهای شناختی است. درست مثل افسردگی، بسیاری از تصورات و برداشت‌هایتان یکطرفه، مخدوش و به عبارت خیلی ساده اشتباهند. وقتی جای افکار تحریف‌شده را با طرز تلقی‌های واقع‌بینانه‌تری عوض می‌کنید، احساس دیگری پیدا می‌کنید و دوباره زمام امور خویش را به دست می‌گیرید.اما کدام یک از خطاهای شناختی بیشتر سبب عصبانیت هستند. یکی از مشکلات مهم همان برچسب زدن است. وقتی از شدت عصبانیت کسی را «بی‌ارزش»، «آشغال»، «تفاله» و چیزهایی از این قبیل می‌خوانید او را با همین خصوصیات می‌بینید. ممکن است کسی از صمیمیت شما سوءاستفاده کرده باشد و مسلما حق دارید که برنجید.
وقتی به کسی برچسب می‌زنید جوهر و خمیره‌اش را مورد سوال قرار می‌دهید. به عبارت دیگر به جای آنکه عملش را نکوهش کنید. خشم‌تان را متوجه حالت وجودی خود او می‌کنید.
با این سیاست همه خصوصیات طرف مقابل را ناپسند می‌بینید و فراموش می‌کنید که امتیازاتی هم دارد. در نتیجه عصبانیت بی‌هدف به همه جا سر می‌کشد. و حال آنکه واقع امر این است که در اصل هر انسان مجموعه‌ای از خوبی‌ها، بدی‌ها، منفی‌ها و مثبت‌ها و خنثی‌هاست. برچسب زدن فرآیند فکری تحریف‌شده‌ای است که بی‌علت و بی‌آنکه واقعیتی در کار باشد، تصور امتیاز و برتری را به شما القا می‌کند. در نتیجه تصویر ذهنی مخربی درست می‌شود. ماجرا از این قرار است که با برچسب زدن، خواسته‌ها و ناخواسته دیگران را سرزنش می‌کنید. عطش اقدام تلافی‌جویانه بر وخامت درگیری می‌افزاید و احساسات مشابهی در طرف مقابل، که بر او خشم گرفته‌اید ایجاد می‌کند و برخوردهای شخصی به وجود می‌آورد.
اما مشکل چیست؟ می‌خواهید از عزت نفس خود دفاع کنید؟ ممکن است طرف مقابل، با سرزنش، توهین یا انتقاد یا ساده‌تر با دوست نداشتن شما یا رد نقطه نظرهایتان موقعیت شما را به خطر انداخته باشد و در نتیجه ممکن است خود را در نبردی حیثیتی بر سر مرگ و زندگی ببینید. اشکال اینجاست که بی‌توجه به اصرار شما، طرف مقابل به کلی بی‌ارزش و بی‌اعتبار نیست. این راه مناسبی برای کسب اعتبار و رسیدن به عزت نفس نیست. سرانجام افکار منفی تحریف‌شده خود شما، مناعت و عزت نفس‌تان را از بین می‌برد. در دنیا تنها یک نفر و باز هم تکرار می‌کنیم، تنها یک نفر می‌تواند عزت‌نفس شما را به خطر بیندازد و او کسی جز خود شما نیست. تنها شما هستید که ارزش‌هایتان را بی‌اعتبار می‌کنید. «ذهن‌خوانی» هم عامل خشم‌افروز دیگری است. به صرف آنکه خودتان را راضی کرده باشید برای اقدام طرف مقابل علت می‌تراشید. متاسفانه این کارتان هم درست نیست و نمی‌توانید به افکار واقعی و انگیزه‌های اقدام طرف مقابل خود پی ببرید. با این ذهنیت تحت تاثیر عصبانیت نمی‌توانید درباره درستی و نادرستی پیش‌فرض‌هایتان قضاوت کنید. برای اعتراض به رفتار ناشایست دیگران معمولا از عباراتی مثل «بی‌ادب»، «بی‌انصافی است»، «همین است که می‌بینی»، «آدم احمقی است» و نظایر آن استفاده می‌کنید. اشکال این قبیل توضیحات این است که برچسب‌های اضافی هستند که اطلاع معتبری فراهم نمی‌کنند. راستش را بخواهید گمراه‌کننده هم هستند.
خطای دیگری که به عصبانیت می‌انجامد بزرگ‌نمایی است. مبالغه درباره اهمیت حادثه ناگوار، شدت و دوام واکنش احساس را چندبرابر می‌کند. برای مثال در صف اتوبوس منتظر ایستاده‌اید و قرار است که در جلسه مهمی شرکت کنید. اگر بگویید این ماشین سوارم نخواهد کرد آیا مبالغه نکرده‌اید؟ مگر هر روز سوار همین اتوبوس نمی‌شوید؟ پس چرا حالا نشوید؟ چرا با این جملات روحیه خود را خراب می‌کنید.
انصاف نسبی است. حتی اگر قویا به این نتیجه رسیده‌اید که عمل طرف مقابل شما منصفانه نیست، فراموش نکنید که او نسبت به نظام ارزش مورد قبول شما بی‌انصافی کرده است و باید او هم براساس نظام ارزشی خودش رفتار ‌کند و چه بسا که به زعم خویش عمل کاملا منصفانه‌ای هم انجام می‌دهد. بنابراین با توجه به نقطه نظری که دارد کارش منصفانه است.
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : چهارشنبه 1391/04/7 | ساعت 12 و 43 دقیقه و 52 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

تفاوت تربیت دختران و پسران

تفاوت های تربیتی دختران و پسران را می شناسید ؟
گرچه نمی‌توان به طور دقیق تعیین کرد تربیت پسرها مشکل‌تر است یا دخترها اما پرورش فرزند پسر همیشه با فرزند دختر تفاوت دارد.

بررسی‌ ها نشان داده‌اند چگونگی یادگیری پسران با دختران متفاوت است. اسکن‌های مغزی تا حدی دلیل این تفاوت را روشن کرده‌اند؛ نواحی بیشتری از مغز دختران شامل قشر مخ ( که مسوول کارکردهای حافظه، توجه، فکر و زبان است )، به کارکردهای کلامی اختصاص داده شده‌اند و هیپوکامپ ( ناحیه‌ای از مغز که برای ذخیره حافظه کلامی ضروری است )، در دخترها زودتر از پسرها رشد می‌کند و در زنان بزرگ‌تر از مردان است. این تفاوت اثر عمیقی بر توانایی‌های کلامی و نوشتن دختران و پسران دارد. در مقابل، در پسرها بخش بزرگ‌تری از قشر مخ به کارکردهای مکانیکی و مکانی ( فضایی ) اختصاص دارد. به همین دلیل پسرها به حرکات و تصاویر بیشتر علاقه دارند تا به کلمات. اگر آموزگاران اجازه دهند پسرها پیش از نوشتن درباره یک موضوع، درباره آن تصویرهایی بکشند، درک بهتری از رنگ و سایر جزئیات موضوعی که درباره آن می‌نویسند، پیدا می‌کنند زیرا پسرها با این کار اطلاعات بیشتری در مورد موضوع به دست می‌آورند. از طرفی مغز پسران و دختران از لحاظ بیوشیمیایی هم تفاوت دارد. مغز پسران هورمون سروتونین و اکسی‌توسین کمتری نسبت به مغز دخترها ترشح می‌کند؛ این هورمون‌ها در ایجاد حس آرامش نقش دارند. به همین دلیل است که پسران کم‌ سن بیشتر ممکن است وول بخورند و به طور آنی و تکانه‌ای عمل کنند. گاهی آموزگاران این بی‌تابی و وول خوردن یا سروصدا کردن پسران را به نافرمانی او تعبیر می‌کنند اما در واقع آنها نمی‌توانند آرام بگیرند. به این ترتیب تفاوتی در توانایی یادگیری پسران و دختران وجود ندارد، اما شیوه تدریس به آنها باید متفاوت باشد.
چند نکته مهم
رعایت این نکته‌ها به‌وسیله والدین و همکاری آموزگاران و مسوولان مدارس به یادگیری بهتر پسرها کمک خواهد کرد:
بگذارید کودک حرکت کند :
به کودکان باید اجازه داد و آنها را تشویق کرد هنگام انجام تکالیف درسی‌شان حرکت کنند. تکان دادن پاها، ایستادن، وقت‌گذرانی و گشتن، فعالیت‌هایی که اغلب عوامل حواس‌پرتی شمرده می‌شوند، هنگامی که سایر بچه‌ها مشغول خواندن، نوشتن یا امتحان دادن هستند، می‌توانند به یادگیری بسیاری از پسرها کمک کنند.
یک سال منتظر بمانید :
کودکستان‌ها امروزه بیشتر از قبل به آموزش کودکان می‌پردازند. گاهی از یک کودک ۵ ساله انتظار می‌رود کارهای یک کودک ۶ ساله را انجام دهد. گر چه نظرها در این باره متفاوت است، اما پسری که متولد پاییز و زمستان است، ممکن است از یک سال دیر به مدرسه رفتن سود ببرد. پیش از تصمیم‌گیری در این‌باره با معلم کودکتان مشورت کنید.
بگذارید کودک از کلاس بیرون برود :
مطمئن شوید که مدرسه پسر شما زمانی برای بازی کردن بچه‌ها در حیاط اختصاص می‌دهد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد کودکان پس از زنگ تفریح بهتر یاد می‌گیرند.
تفاوت‌های تربیتی پسران و دختران
با توجه به خصوصیات متفاوت پسران و دختران، تربیت پسران با دختران هم متفاوت است. پسرها و دخترها به طور کلی برحسب طبیعت و بسته به جنسیتشان ممکن است رفتارهای کاملا متفاوتی داشته باشند اما این مساله به معنای آن نیست که هر دختر و هر پسری تفاوت بسیار زیادی با هم دارند و ضرورتا هر دختر یا پسری به طور کامل از الگوهای معمول آن جنسیت پیروی خواهند کرد.
گرچه نمی‌توان به طور دقیق تعیین کرد تربیت پسرها مشکل‌تر است یا دخترها اما پرورش فرزند پسر همیشه با فرزند دختر تفاوت دارد. حتی اگر فرزندان دختر و پسر شما به‌طور کامل کلیشه‌های مربوط به جنسیتشان را بروز ندهند، تا حدودی با یکدیگر متفاوت خواهند بود. به همین دلیل باید شیوه برخورد شما با آنها متفاوت باشد. شیوه منضبط کردن، بازی و ارتباط برقرار کردن باید مطابق با رفتار کودکی که با او سر و کار دارید، باشد.

تفاوت در بازی :

پسرها گرایش دارند همیشه این‌ور و آن‌ور بروند و خودشان را در حال حرکت و مشغول نگه‌دارند. آنها معمولا اسباب‌بازی‌های پرسر‌ و‌ صدا و پرزرق و برق مانند اتومبیل‌های دارای چراغ و آژیر را دوست دارند. گاهی پسرها هنگام بازی‌ کمی خرابکاری می‌کنند، اما معمولا این خرابکاری‌ها اتفاقی است. والدین باید بر بازی پسران نظارت بیشتری داشته باشند زیرا آنها کمی بی‌احتیاط هستند. اما دخترها معمولا بازی‌های آرام‌تر را ترجیح می‌دهند. آنها نیازی ذاتی به پرستاری از دیگران دارند و به همین دلیل به بازی با عروسک و حیوانات خانگی علاقه نشان می‌دهند. آنها هنگام صحبت با اسباب‌بازی‌هایشان، از تعارفات ملایم و تک‌گویی استفاده می‌کنند که متضاد شیوه‌ ارتباطی بیشتر پسرها هنگام بازی است.
تفاوت‌ های گفتاری :
شیوه ارتباط برقرار کردن با فرزندتان با توجه به اینکه پسر باشد یا دختر، متفاوت است. دختران معمولا زودتر یاد می‌گیرند حرف بزنند و تمایل بیشتری به حرف زدن نشان می‌دهند. آنها از گوش دادن به صحبت‌های پدر و مادرشان لذت می‌برند و معمولا به طور مفصل آنچه برایشان اتفاق افتاده تعریف می‌کنند و پاسخ‌های طولانی می‌دهند، اما پسران معمولا ترجیح می‌دهند زیاد حرف نزنند. آنها به اندازه دختران به جزئیات گفت‌ و گوها توجه نشان نمی‌دهند و پاسخ‌هایشان یکی دو کلمه‌ای و در حدی است که اصل قضیه را برساند. این خصوصیت پسران احتمالا به خاطر طبیعت شلوغ‌ کار آنها و عدم علاقه‌شان به نشستن و حرف زدن در هنگامی است که می‌توانند این‌ور و آن‌ور بروند.

تفاوت از لحاظ اعتماد‌ به‌ نفس :
دیدگاه پسران و دختران در مورد خودشان، متفاوت است؛ دختران بسیار زودتر از پسران با مسایل مربوط به اعتماد به نفس درگیر می‌شوند و لازم است والدین به نگرانی‌های دخترشان در این باره که ممکن‌است در سنین پایینی – حدود ۵ سال- بروز کند، توجه نشان دهند. مشکلات مربوط به کاهش اعتماد‌ به‌ نفس در پسران، معمولا در سنین پیش از بلوغ خود را نشان نمی‌دهد. از آنجا که پسران معمولا کمتر با خودشان مشکل دارند، راحت‌تر می‌توان آنها را در این زمینه قانع کرد.
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : چهارشنبه 1391/04/7 | ساعت 12 و 43 دقیقه و 14 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

 

متخصصان علوم روان پزشکی دانشگاه نورت وسترن در این مطالعه خاطرنشان کردند که این قبیل انگیزش‌ها درواقع می‌توانند آنچه را که انسان تاکنون یاد گرفته است، تثبیت و تقویت کنند اما در عوض تاثیری در کسب مهارت‌های تازه ندارند.به گزارش تهران۹۸ به نقل از ایسنا ؛ پاول ریبر، استادیار روانشناسی در نورت وسترن تاکید کرد: تفاوت اصلی در این فرآیند آن است که طبق آزمایشات ما در حین خواب، حافظه در مورد افعال و اطلاعاتی که قبلا آموخته‌ایم، تقویت می‌شود و در واقع ما در خواب مطلب تازه‌ای یاد نمی‌گیریم.

این یافته در حقیقت نشان‌ دهنده قدرت یافتن حافظه فعلی با فعال‌سازی مجدد اطلاعاتی است که اخیرا کسب کرده‌ایم. به علاوه جیمز آنتونی از متخصصان برنامه میان دپارتمانی نوروسانسیل نورت وسترن می‌گوید: ما هم چنین دریافتیم که سیگنال‌های الکتروفیزیولوژیکی در طول خواب تا اندازه‌‌ای با هم مرتبط شدند که توانستند موجب بهبود و تقویت حافظه شوند.
طبقه بندی: پزشکی،

تاریخ : چهارشنبه 1391/04/7 | ساعت 12 و 43 دقیقه و 11 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات
مشکلات جنسی
درمانگر مشکلات جنسی کیست ؟
درمان مشکلات و اختلالات جنسی کار یک نفر نیست بلکه کار تیمی است که این تیم را روانپزشک، روانشناس، متخصص اورولورژی، متخصص زنان، ماما و پرستارهایی که در این زمینه آموزش دیده اند تشکیل می دهند و …

رییس انجمن علمی ‌سلامت خانواده ایران تاکید کرد:«درمان مشکلات و اختلالات جنسی کار یک نفر نیست بلکه کار تیمی است که این تیم را روانپزشک، روانشناس، متخصص اورولورژی، متخصص زنان، ماما و پرستارهایی که در این زمینه آموزش دیده اند تشکیل می دهند و در غالب کلینیک های درمان مشکلات جنسی فعالیت می کنند.»

دکتر محمدرضا صفری نژاد گفت:«درمان مشکلات و اختلالات جنسی کار یک نفر نیست بلکه کار تیمی است که این تیم را روانپزشک، روانشناس، متخصص اورولورژی، متخصص زنان، ماما و پرستارهایی که در این زمینه آموزش دیده اند تشکیل می دهند و در غالب کلینیک های درمان مشکلات جنسی فعالیت می کنند یعنی در حقیقت درمان مشکلات جنسی کار یک متخصص به تنهایی نیست.

از طرفی برای درمان مشکلات و اختلالات جنسی نیاز به وجود تجهیزاتی است که بتوان بوسیله آن بیماری و مشکلات جنسی را تشخیص داد.»

کمبود مراکز منسجم برای درمان مشکلات جنسی
رییس انجمن علمی سلامت خانواده ایران تاکید کرد:«تشخیص مشکلات جنسی از اهمیت بسیاری برخوردار است به دلیل اینکه زمانی می توانیم درمان موثری را برای بیمار داشته باشیم که تشخیص درستی بدهیم.
در حال حاضر صدها بیمار با پاکت ها دارو به پزشکان بسیاری مراجعه می کنند و نتیجه ای برای درمان خود نمی گیرند و اکثر این افراد ابتدا برای درمان مشکلات جنسی خود به تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی روی آورده اند که دلیل آن عدم وجود مراکزی منسجم در این زمینه است.در حالی که اگر چنین مراکزی وجود داشته باشند مردم می دانند که بایستی برای درمان مشکلات جنسی خود به این مراکز مراجعه کنند در نتیجه تشخیص مشکلات جنسی آنها قطعا درست بوده و به دنبال تشخیص می توان بیماری را درمان کرد.»

تنها ۳۰ درصد از بیماران مبتلا به مشکلات جنسی برای درمان اقدام می کنند
این متخصص اورولوژی ادامه داد:«متاسفانه بسیاری از افرادی که دچار مشکلات جنسی شده اند برای درمان خود اقدامی نمی کنند به این دلیل که مشکلات جنسی تابو است و این مسئله ای است که در تمامی کشورها وجود دارد و طی بررسی صورت گرفته مشخص شده تنها حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از افرادی که دچار مشکلات جنسی هستند برای درمان مراجعه می کنند که به دلیل شرایط خاص این بیماران و شرم و خجالت از بیان مشکلاتشان است.»

سایت پاتوق۹۸: وی تاکید کرد:«بیماران به هیچ وجه نبایستی از مراجعه برای درمان مشکلات جنسی خود شرم و هراس داشته باشند و باید بدانند در مراکزی که به درمان این بیماران می پردازند پرسشنامه هایی موجود است که بیمار در شرایط خصوصی این سوالات را خوانده و پاسخ می دهد بدون اینکه با درمانگر در ابتدا صحبت کند و به راحتی می تواند به صورت واضح مشکل خود را در پرسشنامه بنویسید، سپس درمانگر بعد از مطالعه مشکلات بیمار، آن را بررسی می کند و با اصطلاحات و کلماتی مناسب می توانیم حداکثر اطلاعات را از بیمار بگیریم بدون اینکه دچار خجالت و شرمندگی شود بنابراین بیمار نباید از این نظر احساس کند با مراجعه به پزشک دچار شرمندگی می شود.»

پرونده بیماران مبتلا کاملا محرمانه است
رییس انجمن علمی ‌سلامت خانواده ایران افزود:«متاسفانه برخی از بیماران مبتلا به مشکلات جنسی گمان می کنند با مراجعه به پزشک مشکلات آنها فاش می شود و اطرافیان وی از آن اطلاع پیدا می کنند در صورتی که باید بدانند پرونده های بیماران کاملا محرمانه است و تنها خود بیمار و پزشک به اطلاعات وی دسترسی دارند و پزشک اطلاعات وی را در اختیار شخص دیگری نمی گذارد و کاملا محرمانه است و نباید فکر کنند ممکن است همه از مشکل وی اطلاع پیدا کنند.»طبقه بندی: پزشکی،

تاریخ : چهارشنبه 1391/04/7 | ساعت 12 و 39 دقیقه و 43 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات
 

خواستگاری

عجیب ترین مدل‌ های خواستگاری کردن !!!
تاد، یک بدل کار عاشق که به دنبال شیوه جالبی برای گرفتن جواب مثبت از دختر مورد علاقه اش بود تصمیم گرفت تا برای این که او را تحت تأثیر قرار دهد از یک …
وقتی صحبت از ازدواج می‌شود، مرد ها سخت ترین وظیفه را بر دوش دارند؛ باید پا پیش بگذارند از دختر مورد علاقه خود خواستگاری کنند.
در این بین مردانی هستند که برای اینکه لحظه خواستگاری را به یادماندنی تر و شیرین تر کنند دست به اقدامات عجیب و غریبی می زنند تا بلکه دل محبوب خود را بدست بیاورند و جواب مثبت را از او بگیرند.

خواستگاری در بی وزنی:

یک مرد آمریکایی از دختر مورد علاقه اش در کابین یک بوئینگ ۷۵۱ در حالی که در فضا شناور بودند، خواستگاری کرد.این مرد جوان به عنوان هدیه تولد نامزد چند ساله اش، او را به یک سفر با هواپیمایی که شرایط حاکم در فضا را شبیه سازی می‌کند دعوت و سپس هزاران متر بر فراز دریا و در حالی که هر دو در فضای کابین شناور بودند ،از او خواستگاری کرد.

خواستگاری در میان شعله های آتش:
تاد، یک بدل کار عاشق که به دنبال شیوه جالبی برای گرفتن جواب مثبت از دختر مورد علاقه اش بود تصمیم گرفت تا برای این که او را تحت تأثیر قرار دهد از یک سکوی بلند درون یک استخر و در حالی که آتش او را فراگرفته خود را پرتاب کند. برای این منظور تاد لباس مخصوصی تن کرد و در مقابل چشمان دختر خود را آتش زد و به سرعت از سکو به درون استخر پرید. پس از چند ثانیه تاد صحیح وسالم از استخر بیرون آمد در مقابل پشمان بهت زده ی ملیسا، زانو زده و از وی تقاضای ازدواج کرد.

خواستگاری در ارتفاع ۶۰۰۰ متری:
ماتئو مارتینز، چتر باز ماهر، از دختر مورد علاقه اش در شرایطی که هر دو در ارتفاع ۶۰۰۰ متری از سطح زمین آماده انجام پرش با چتر بودند خواستگاری کرد.

خواستگاری از طریق آگهی بازرگانی:
راند به دنبال رمانتیک ترین روش برای خواستگاری از دختر رویاهایش بود و به این فکر افتاد که در بین برنامه ی تلویزیونی مورد علاقه دوست دخترش ظاهر شود و از او تقاضای ازدواج کند. بنابراین با برنامه ی مورد علاقه ای همسرش تماس گرفت و در ازای پرداخت مقداری پول آنها حاضر شدند که برای چند دقیقه تصویر راند را در زمان پخش اگهی های بازرگانی به روی آنتن بفرستند.

در ۶ فوریه سال ۲۰۰۶ ملیسا در حال تماشای برنامه خود بود که ناگهان تصویر راند روی صفحه تلویزیون او ظاهر می‌شود و از او سوال معروف” با من ازدواج می‌کنی” را می‌پرسد و ملیسا هم که بسیار ذوق زده شده بود همانجا جواب مثبت را میدهد. اگر چه راند قادر به شنیدن آن نبود.

خواستگاری مجازی:
برنی پنگ ۲۶ ساله اهل نیو جرسی حدود یک ماه برای برنامه ریزی مجدد بازی تلاش کرد و موفق شد که طوری آن را برنامه ریزی کند که زمانی که تیمی لی، دختر مورد علاقه اش آن را بازی می‌کند و امتیاز بالایی کسب می‌کند یک انگشتر نامزدی صورتی بر روی صفحه به همراه سوال ” با من ازدواج می‌کنی” پدیدار شود.
شرکت سازنده این بازی زمانی که متوجه شد برنی بازی آنها این چنین ماهرانه هک کرده نه تنها از وی شکایت نکرد بلکه حاضر شد بخشی از هزینه ی ازدواج او را متقبل شوند.

خواستگاری با چتر:
شان پالمگرن، یک عاشق خلاق آمریکایی، برای خواستگاری از دختر مورد علاقه اش به تعداد حروف عبارت انگلیسی will you marry me “” چتر خرید و بر روی هر یک، یکی از واژه ها ی این جمله را نوشت. سپس آنها را بین تعدادی از دوستان خود پخش کرد. شان از دوست دخترش، بتسی، خواست تا با هم در یک پارک قدم برنند. همینطور که در حال قدم زدن بودند، بتسی چند مرد را دید که همهگی زیر آفتاب چتر بالای سر خود گرفته اند. او از این اقدام آنها تعجب کرد و اما دیری نپایید که تعجب او تبدیل به احساس شوق فراوان شد. با اشاره ی شان ناگهان همه ی چتر پایین آورده شدند و عبارت ” با من ازدوج می کنی” را در مقابل چشم های بتسی نقش بستند..

استفاده از تام کروز برای خواستگاری:
جائو کارتینر یک تصویربردار است که برای شبکه RTP پرتغال کار می کند. وی در فرصتی که تام کروز برای انجام یک مصاحبه در این شبکه حاضر شده بود از او خواست تا از طرف او از سونیا، دختر مورد علاقه اش خواستگاری کند. جائو یک کلیپ از تام کروز تهیه کرد و با موافقت RTP این کلیپ از طریق این شبکه پخش شد. در این کلیپ تام کروز از جانب جائو از سونیا خواستگاری کرد.

اجاره یک گروه تئاتر برای بازی صحنه ی خواستگاری:
یک سرمایه دار مشهور اوکراینی برای خواستگاری یک گروه تئاتر را اجاره کردو به کمک آنها نماشنامه ای با عنوان ” رمانتیک ها ” تهیه کرد و خود نقش اول آن را بر عهده گرفت. در روز اجرای این نمایش جنادا زالینسکس ۳۶ ساله دختر مورد علاقه خود، ویکتوریا، را به دیدن این نمایش دعوت کرد. جنادا در حالی که یک نقاب به صورت داشت روی صحنه آمد و در حالی که قرار بود عشق خود را به بازیگر زن مقابلش ابراز کند رو به ویکتوریا که در میان تماشاگران نشسته بود کرد و گفت: : “دختری که دوست دارم نامش ویکتوریاست و در ردیف ششم نشسته است. ویکتوریا با من ازدواج می‌کنی؟طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : چهارشنبه 1391/04/7 | ساعت 12 و 38 دقیقه و 44 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات
 

خارش در بارداری

خارش در بارداری علامت مهمی است !!!
خارش در خانم‌ باردار بسیار جدی گرفته شود چون ممکن است علامت اولیه بیماری کوله‌ ستاز باشد که خطرناک است
.
.
.

خیلی از خانم‌ها وقتی در مورد آینده‌شان فکر می‌کنند، خود را در نقش یک مادر می‌بینند با فرزندی که همه دلبستگی آنهاست، ولی گاهی یک بیماری یا اختلال، این تصویر را خدشه‌دار می‌کند و اطلاعات غلط و توصیه‌های نادرست اطرافیان هم به این مشکل دامن می‌زند و خانم را دچار ترس و حتی یأس می‌کند…

مانند خانم پگاه، ص که برایمان نوشته‌اند: «مبتلا به سنگ کیسه صفرا هستم و می‌خواهم باردار شوم. شنیده‌ام بارداری برای خانم‌های مبتلا به این بیماری خطرناک است چون ممکن است به جنین آسیب برسد. خیلی ناراحتم. لطفا راهنمایی‌ام کنید؛

می‌ترسم باردار شوم و اتفاقی برای فرزندم بیفتد.» با دکتر فاطمه افتخار، جراح و متخصص زنان صحبت کرده‌ایم تا به این خانم بگوییم اوضاع آنقدرها که فکر می‌کنند بد نیست و بهتر بود از همان ابتدا به جای اینکه اجازه دهند اطلاعات غلط اطرافیان دچار استرسشان کند، با یک پزشک مشورت می‌کردند.

سلامت: خانم دکتر! خانم‌های دچار بیماری‌های صفراوی می‌توانند باردار شوند؟

این موضوع ممنوعیت مطلق ندارد ولی خود بارداری ریسک ایجاد و تشدید سنگ کیسه صفرا را بالا می‌برد و علت آن افزایش هورمون‌هایی مثل استروژن در دوران بارداری است که زمینه سنگ‌سازی را افزایش و فرمول سنگ‌ها را تغییر می‌دهد.

سلامت: معمولا چه خانم‌هایی در دوران بارداری به مشکل‌های صفراوی مبتلا می‌شوند؟

سایت پاتوق۹۸: ریسک بروز این بیماری در خانم‌های چاق و دارای زمینه ژنتیکی بالاتر است و اگر خانمی باردار‌ی‌های مکرر هم داشته‌باشد، در معرض خطر قراردارد. معمولا این بیماری در خانم‌های لاغری که اولین بارداری را تجربه می‌کنند، اتفاق نمی‌افتد.

سلامت: در چه مواردی برای مبتلایان به بیماری‌های صفراوی جراحی انجام می‌شود؟

گاهی سنگ‌های صفراوی باعث درد شدید می‌شوند و گاهی کوله‌سیستیت (عفونت صفراوی حاد) ایجاد می‌کنند و کیسه صفرا به کیسه چرک تبدیل می‌شود و احتمال پاره‌شدن آن و صدمه به جنین و مادر وجود دارد، در این موارد جراحی حتما لازم است، ولی اگر پزشک تشخیص دهد می‌توان با درمان آنتی‌بیوتیکی درمان انجام داد یا تا پایان بارداری صبر کرد، جراحی به بعد از بارداری موکول می‌شود. این به شرایط بیمار، بیماری و نظر پزشک بستگی دارد.

سلامت: ممنوعیت‌های غذایی‌ای که برای افراد دچار بیماری‌های صفراوی وجود دارد، جنین را دچار کمبود و مشکل نمی‌کند؟

معمولا مصرف غذاهای چرب که باعث انقباض و درد شدید صفرا می‌شوند، برای این بیماران محدود می‌شود که تاثیر خاصی روی جنین ندارد.

سلامت: جراحی برای مادر یا جنین مشکلی ایجاد نمی‌کند؟

احتمال خطر سقط و زایمان زودرس وجود دارد ولی این احتمال خیلی زیاد نیست. معمولا جراحی در ۳ ماهه اول انجام نمی‌شود و پزشکان ترجیح می‌دهند آن را در ۳ ماهه دوم و قبل از حجیم‌تر شدن زیاد رحم انجام دهند تا بتوانند دید خوبی داشته باشند. حتی در زیر ۱۶ هفتگی می‌توان سنگ‌های صفراوی را با لاپاراسکوپ جراحی و خارج کرد.

سلامت: استفاده از داروهای بیهوشی خطرناک نیست؟

نه، چون معمولا با توجه به شرایط مادر، از داروهای بیهوشی خاص یا روش‌های بی‌حسی دیگر استفاده می‌شود. گاهی بی‌حسی نخاعی برای خانمی بهتر است و گاهی بیهوشی عمومی ترجیح داده می‌شود و این به نظر متخصص بیهوشی بستگی دارد.

سلامت: علایم بیماری‌های صفراوی معمولا چیست؟

درد قسمت فوقانی راست شکم زیر قفسه سینه، درد کولیکی قسمت راست بالای ناف و گاهی خارش.

سلامت: این بیماری‌ها چقدر می‌توانند خطرناک باشند؟

اگر خیلی شدید باشند، خطرناک خواهند بود مثلا در کوله‌ستاز، املاح صفراوی به سمت کبد پس زده می‌شوند و هم برای مادر و هم جنین خطرناک هستند و امکان مرگ جنین زیاد است که در این صورت حتی ختم بارداری هم انجام می‌شود.

سلامت: بیمار صفراوی خاصی وجود دارد که در صورت ابتلا به آن خانمی را از بارداری منع کنید؟

بله، اگر خانمی قبل از بارداری دچار بیماری‌های صفراوی باشد، با توجه به سونوگرافی و نتایج آزمایش‌ها و میزان علامت‌دار بودن بیماری تصمیم گرفته می‌شود. اگر خانمی به کوله‌ستاز مبتلا باشد، امکان صدمه به جنین و مادر وجود دارد ولی معمولا این موارد اندک هستند.

سلامت: خارش می‌تواند نشانه‌ای از ابتلا به بیماری‌های صفراوی باشد؟

بله و باید خارش در خانم‌ باردار بسیار جدی گرفته شود چون ممکن است علامت اولیه بیماری کوله‌ستاز باشد که خطرناک است و اگر دیر تشخیص داده شود، امکان از دست رفتن خانم هم وجود دارد. اگر خانمی دچار خارش باشد، حتما آزمایش‌هایی برایش درخواست می‌شود که اگر آنزیم‌های کبدی و بیلی‌روبین بالا باشد، باید به سرعت به آن رسیدگی و برای درمان اقدام کرد.
طبقه بندی: پزشکی،

تاریخ : چهارشنبه 1391/04/7 | ساعت 12 و 30 دقیقه و 47 ثانیه | نویسنده : Immortal seven | نظرات

  • تعبیر خواب
  • رفتن
  • کارت شارژ همراه اول
  • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو